Cześć! Ja jestem Gustaw, czytasz właśnie bloga, którego prowadzę. Znajdziesz na nim m.in. moje przemyślenia, doświadczenia, artykuły, recenzje oraz informacje dotyczące szeroko pojętego: rozwoju osobistego, coachingu, NLP, psychologii sukcesu, motywacji oraz inne ciekawe rzeczy przydatne dla Ciebie.

Jeżeli mnie znasz to zapewne znasz tylko jedną lub kilka wersji mnie, które uzależnione są od kontekstu (sytuacji) i czasu. Opinia o mnie jest Twoją opinią uzależnioną właśnie od tych sytuacji.
                       Jak myślisz ile jest takich wersji mnie...? Nieskończenie wiele - więc wybierz taką, która jest najlepsza dla Ciebie.                        Jeżeli takiej nie znasz, to rzucam Ci wyzwanie: "Poznaj mnie na tyle, aż znajdziesz wersję, która Ci się spodoba"
                       Więcej informacji o mnie znajdziesz klikając na linki O mnie, Doświadczenie

Czerwony Szlak – BLOG

"Wszystko zaczyna się od wizji i celu, reszta to przygoda i komentarz"

wodaW grudniu 2014 w wieku 84 lat zmarł Nathaniel Branden propagator koncepcji poczucia własnej wartości (self-esteem), autor wielu publikacji, w Polsce znany z książki “6 filarów poczucia własnej wartości”. Więcej szczegółów o Brandennie można znaleźć na Wikipedia.

Można powiedzieć, że dożył sędziwej starości, chociaż patrząc z własnej perspektywy domyślam się, że zawsze chciałoby się więcej i dłużej pożyć.
Śmierć Nathaniela Brandena i długość jego życia natknęła mnie myślą, chwilą zastanowienia, że to jednak nie długość, a jakość obecnego życia jest najważniejsza. Chodzi mi o jakość życia czyli myślenia, bo to jedyna rzecz którą ciągle (poza nielicznymi wyjątkami jak sen czy chwile zapomnienia) robimy żyjąc. To, że najwięcej czasu spędzamy na myśleniu o sobie samym, wliczając w to również myślenie o innych, aby zaraz wrócić do myślenia o sobie i dokonać niezbędnych porównań również nie jest nowiną.
Istotnym jest jak o sobie myślimy, jak się postrzegamy, traktujemy, na ile się znamy, akceptujemy itd. itd. a to wypływa właśnie z Poczucia Własnej Wartości. Odpowiednia w tym zakresie “jakość” jest niezbędna do pełni życia, a czasem wydaje mi się, że nawet do minimum.

Piszę akurat o tym, bo mi osobiście z przeważającą większością charakteru introwersyjnego nie przychodzi wcale łatwo ta “jakość”.
To, że “nie łatwo” nie oznacza, że się nie da, że tak musi być, tym bardziej mając świadomość “niełatwości” jest to niezbędne i warto!
Pamiętajmy o tej “jakości” czyli poczuciu własnej wartości, aby wracać do pracy nad nią czego sobie i Tobie jeżeli to akurat czytasz GORĄCO ŻYCZĘ!

P.S.
Więcej o Poczuciu Własnej Wartości można poczytać w internecie, a nawet na tym blogu we wpisie i komentarzach “Poczucie Własnej Wartości
Warto jednak sięgnąć do źródła właśnie do wspominanej książki “6 filarów poczucia własnej wartości”.
Polacy propagujący PWW (tych których znam) to Iwona Majewska-Opiełka i Taduesz Niwiński, których książki również polecam.

VN:F [1.9.1_1087]
Ocena: 0.0/5 (0 głosów)

Najczęściej komentowane:

  1. Radek Napisał/a,

    Z Twojego posta dowiedziałem się, że Nathaniel Branden już nie żyje. Kilka lat temu sam przerabiałem jego książki, które bardzo mi pomogły. Szkoda, że większość społeczeństwa nawet nie zdaje sobie sprawy że można mierzyć życie nie tylko długością, ale też jakością. Introwersja też może iść w parze z jakością, można ją też zmodyfikować w kierunku ekstrawersji.

Dodaj Komentarz

Theme Distributed by Rock Kitty and Wordpress Themes