Cześć! Ja jestem Gustaw, czytasz właśnie bloga, którego prowadzę. Znajdziesz na nim m.in. moje przemyślenia, doświadczenia, artykuły, recenzje oraz informacje dotyczące szeroko pojętego: rozwoju osobistego, coachingu, NLP, psychologii sukcesu, motywacji oraz inne ciekawe rzeczy przydatne dla Ciebie.

Jeżeli mnie znasz to zapewne znasz tylko jedną lub kilka wersji mnie, które uzależnione są od kontekstu (sytuacji) i czasu. Opinia o mnie jest Twoją opinią uzależnioną właśnie od tych sytuacji.
                       Jak myślisz ile jest takich wersji mnie...? Nieskończenie wiele - więc wybierz taką, która jest najlepsza dla Ciebie.                        Jeżeli takiej nie znasz, to rzucam Ci wyzwanie: "Poznaj mnie na tyle, aż znajdziesz wersję, która Ci się spodoba"
                       Więcej informacji o mnie znajdziesz klikając na linki O mnie, Doświadczenie

Czerwony Szlak – BLOG

"Wszystko zaczyna się od wizji i celu, reszta to przygoda i komentarz"

Luty 25, 2014

Imagine (2012)

imaginePolecam zachwycający jak dla mnie film “IMAGINE” i to w dodatku polskiego reżysera Andrzeja Jakimowskiego.
Film o dziwo nie jest jedną z wielu “pustych” polskich komedii, możliwe, że za sprawą koprodukcji (Polska, Francja, Portugalia, Wielka Brytania).
Premiera światowa miała miejsce w październiku 2012, a w Polsce w kwietniu 2013.

Film opowiada historię niewidomego trenera, który w jednym z renomowanych ośrodków dla niewidomych dzieci uczy je orientacji w przestrzeni. Trener do przemieszczania się nie używa laski tylko “kląskania” (nie wiesz co to jest, obejrzyj film :-) ) lub butów.

Zacząłem się nawet zastanawiać czy te metody poruszania się w przestrzeni są na jakichś faktach autentycznych i jak wyszukałem w jednym z wywiadów z reżyserem “Naprawdę zainteresowałem się sytuacją osób niewidomych i tym, jak radzą sobie z różnymi problemami. Po zebraniu pełnej dokumentacji zmieniłem scenariusz i starałem się oddać wszystkie realia prawdziwie, nie przekłamując rzeczywistości na potrzeby filmu.

Nawet, gdyby metody te były wymyślone nie zmienia to przesłania filmu, które ja odebrałem następująco.

  • Możesz widzieć, słyszeć, czuć i być w pełni zdrowy, ale przejść przez życie niemym (świetnie pokazane na końcu fimu).
  • Możesz być (tutaj zastanawiałem się jakie słowo najlepiej wybrać: kaleki, ułomny, niepełnosprawny, ale każde z góry zaniża człowieka) np: niewidomym czy głuchym, a w życiu zobaczyć i usłyszeć całą jego głębię.

Tak więc jeszcze raz gorąco polecam!

P.S. Swoją drogą subtelnie przedstawiony wątek miłosny.

Zwiastun filmu
YouTube Preview Image

Więcej o filmie znajdziesz na FilmWeb.

Jeżeli obejrzałeś/aś film podziel się swoimi wrażeniami w komentarzach.

Moja ocena filmu: 5/5

VN:F [1.9.1_1087]
Ocena: 3.6/5 (7 głosów)
Imagine (2012), 3.6 out of 5 based on 7 ratings

Podobne artykuły:

  1. Agnieszka Napisał/a,

    Film zachwycił mnie także, to jeden z ulubionych filmów – a przesłanie… jak najbardziej wielowymiarowe: jak wiele zależy od tego w jaki sposób chcemy postrzegać rzeczywistość…jak wiele “statków” może obok nas minąć niezauważonych…
    Polecam wcześniejsze filmy Jakimowskiego – Sztuczki i Zmruż oczy – jeśli oczywiście ich już nie oglądałeś :)

  2. Oby Napisał/a,

    Liško, když se tu mluvilo aa otve9m vzledhu, nedalo mi to a musela jsem se podedvat. Teď jsi asi ztratila kousek sve9 anonymity, třeba tě budou na ulici pozne1vat cized lide9 :D Zaujalo mě, že jsem ti trochu podobne1, tak si tu hned musedm přihře1t poledvčičku, když se tu chve1led tvůj vzhled. Brfdle nosedm taky, ale až v poslednedch letech. Ale nos me1š mnohem hezčed. Je1 jsem se s tedm svfdm frňe1kem něco natre1pila (a okoled občas tre1pilo mě).A na tělo by to chtělo de1t si trochu do těla, jestli s nedm nejsi spokojene1. Taky si to sama furt ředke1m, že celfd den prakticky sededm na zadku. Snad mě nadche1zejedced jaro vyte1hne z dedry a něco podniknu :)

Dodaj Komentarz

Theme Distributed by Rock Kitty and Wordpress Themes