Cześć! Ja jestem Gustaw, czytasz właśnie bloga, którego prowadzę. Znajdziesz na nim m.in. moje przemyślenia, doświadczenia, artykuły, recenzje oraz informacje dotyczące szeroko pojętego: rozwoju osobistego, coachingu, NLP, psychologii sukcesu, motywacji oraz inne ciekawe rzeczy przydatne dla Ciebie.

Jeżeli mnie znasz to zapewne znasz tylko jedną lub kilka wersji mnie, które uzależnione są od kontekstu (sytuacji) i czasu. Opinia o mnie jest Twoją opinią uzależnioną właśnie od tych sytuacji.
                       Jak myślisz ile jest takich wersji mnie...? Nieskończenie wiele - więc wybierz taką, która jest najlepsza dla Ciebie.                        Jeżeli takiej nie znasz, to rzucam Ci wyzwanie: "Poznaj mnie na tyle, aż znajdziesz wersję, która Ci się spodoba"
                       Więcej informacji o mnie znajdziesz klikając na linki O mnie, Doświadczenie

Czerwony Szlak – BLOG

"Wszystko zaczyna się od wizji i celu, reszta to przygoda i komentarz"

zaklinacz_kobiet_andrzej_setmanPrzeczytałem kolejną książkę Andrzeja Setmana “Zaklinacz kobiet” i dzielę się moją opinią.
Dla osób, które nie znają lub nie miały okazji spotkać i rozmawiać z Andrzejem Setmanem książka może wydać się kontrowersyjna, a nawet mogą być mocno oburzone, dlatego w książce na drugiej stronie znajdziemy ostrzeżenie.

“To jest książka tylko dla ludzi z dystansem i dużym poczuciem humoru.
Jeżeli nie posiadasz tych cech, to nie trać czasu na czytanie, bo nic nie zrozumiesz, a tylko się zirytujesz, co jak podają naukowcy, jest bardziej szkodliwe od palenia.”

Książka liczy 298 stron i jest niezwykła jak wszystkie zresztą książki Setmana, każda jest różna i pisana w inny sposób.
W tej książce najbardziej podoba mi się zabawa słowem i używanie niestandardowych porównań i metafor, których jest całe mnóstwo i za każdym razem wywołują uśmiech na twarzy np. “…pragnęła mieć małą istotkę, której mogłaby ofiarować bezgraniczną czułość i litry mleka do ssania.”

Książka porusza wiele tematów, głównie odsłania przyczyny pochwicy i przemocy w związku. Porusza również temat lęku i niezdrowych ograniczających prawykonań. (na przykład fragment z modlitwą na asfalcie :-D DDDDD )
Mi osobiście najbardziej podoba się historia Tani i Soni.
Raz nawet (a przy czytaniu zdarza mi się to bardzo, ale to bardzo rzadko) roześmiałem się na głos czytają opowieść o Tani :-D

Wiele osób zastanawia się zapewne ile z treści książki to rzeczywistość, a ile to fikcja.
Uważam, że nie ma to najmniejszego znaczenia i bardziej prowokuje to do myślenia i do zastanawiania się co my sami chcemy, aby w naszym życiu było rzeczywistością, a co jedynie fikcją.
Cała książka prowokuje do myślenia i budzi szereg przeróżnych emocji (m.in.: radość, irytację, podniecenie) co zapewne było celem Andrzeja i świetnie ten cel udało mu się osiągnąć.

Książka napisana jest głównie dla kobiet co jeszcze bardziej podkreślone jest na ostatniej stronie napisem “Czytelniczką tego “białego kruka” jest: ……………………… “
W miejsce kropek wpisane imię i nazwisko kupującego w tym przypadku ‘Gustaw Lasek’ :-)
Uważam jednak, że z książki równie cenne informacje jak i powody do myślenia mogą wynieść mężczyźni, a z niektórych fragmentów tylko mężczyźni, więc napis powinien brzmieć “Czytelniczką/Czytelnikiem tego…”.

W książce razi trochę ilość błędów, których znalazłem 168 nie wpływają one jednak na treść i przekaz książki :-) (W styczniu 2014 miała wyjść poprawiona wersja), a dodatkowo warto zauważyć i mieć uznanie, że swoje książki Andrzej wydaje samodzielnie i nie ma za plecami machin wydawniczych, które potrafią wypromować byle…. książkę :-)
Z jednej strony szkoda, że książkami Setmana nie zainteresuje się żaden z dużych wydawców, a z drugiej strony może i lepiej, gdyż książki trafią do tych osób do których mają trafić, albo do tych co ich szukają.
Zresztą na drugiej stronie książki możemy znaleźć dużo mówiący cytat “Dla wydawców żaden autor nie jest geniuszem” Heinrich Heine
Każdy egzemplarz opatrzony jest również swoim numerem, moja książka ma numer 0042.


Andrzeju dziękuję Ci bardzo za kolejną książkę i mam nadzieję nie ostatnią przytul2
Wiem, że kochasz kobiety i odkrywanie ich niezgłębionego umysłu, ale może teraz napiszesz książkę tylko dla mężczyzn?!

P.S.
Tą książkę jak i wszystkie inne można zamówić bezpośrednio u autora (z autografem) na jego stronie http://setman.pl/ksiazki.htm
Na tej stronie znajdziecie również fragment książki “Zaklinacz kobiet” recenzje i wrażenia osób, które już przeczytały książkę.

Moja ocena: 5/5


Zamieszczam również kilka cytatów “rodzynek” z książki.
(Opublikowane za zgodą autora)


“Większość ludzi żyje cholernie negatywnymi bajkami w rodzaju ‘nie mona’, ‘nie da się’, ‘nic nie poradzisz’, ‘nie uda ci się’. Wystarczy odebrać wiarę i nauczyć bezradności, aby nie domagali się więcej.”
Str.26

“Nikt nas nie uczy radości, zabawy, uśmiechu.”
Str. 218

“Nasza kultura oparta jest na smutku, powadze i obowiązkach. Posłuszeństwie i poświęceniu w imię jakiegoś imienia. Wartości, którymi nas karmią rodzice, są jak sztandary z napisem wyhaftowanym złotą nitką “Bóg, honor, ojczyzna”. Wciskają nam kit “ucz się i pracuj, a dojdziesz do celu”, ale nie mówią jaki to będzie ten cel, bo sami go nie znają i wolą nie znać. Ich cel, albo nie istnieje, albo jest nie z tego świata. Podobno dla człowieka życie jest najważniejsze, ale zamiast chronić ŻYCIE, chronimy wegetację. ŻYCIE to rozwój, to radość, to szczęście, to zabawa, to miłość, to wolność, to także seks.”
Str. 219

“Współcześni faceci nie mają poczucia humoru połączonego z dystansem do siebie, nie potrafią się cieszyć z drobiazgów i nie wiedzą co jest ważne w życiu.”
Str. 223

“Twierdzę, że w każdej sytuacji możemy odskoczyć na bok, by spojrzeć z innej perspektywy szczególnie na siebie i swoje ograniczenia…”
Str. 252

“Najgłupsza kobieta może kierować mądrym mężczyzną, ale trzeba bardzo mądrej kobiety, by pokierować głupcem” Rudyard Kipling
Str. 253

“Tylko pojedyncze jednostki zdolne są zachować wolność jeśli się wyrwą ze stada. Natomiast cała reszta przeżywa lęk przed wolnością i żyje w jednej wielkiej zagrodzie. Po to właśnie, aby się nie buntować i nie szukać wyjścia jesteśmy od najmłodszych lat przygotowywani do ‘życia w społeczeństwie’ czyli rezygnacji z indywidualności.”
Str. 255

Tags:

Najczęściej komentowane:

Dodaj Komentarz

Theme Distributed by Rock Kitty and Wordpress Themes