Cześć! Ja jestem Gustaw, czytasz właśnie bloga, którego prowadzę. Znajdziesz na nim m.in. moje przemyślenia, doświadczenia, artykuły, recenzje oraz informacje dotyczące szeroko pojętego: rozwoju osobistego, coachingu, NLP, psychologii sukcesu, motywacji oraz inne ciekawe rzeczy przydatne dla Ciebie.

Jeżeli mnie znasz to zapewne znasz tylko jedną lub kilka wersji mnie, które uzależnione są od kontekstu (sytuacji) i czasu. Opinia o mnie jest Twoją opinią uzależnioną właśnie od tych sytuacji.
                       Jak myślisz ile jest takich wersji mnie...? Nieskończenie wiele - więc wybierz taką, która jest najlepsza dla Ciebie.                        Jeżeli takiej nie znasz, to rzucam Ci wyzwanie: "Poznaj mnie na tyle, aż znajdziesz wersję, która Ci się spodoba"
                       Więcej informacji o mnie znajdziesz klikając na linki O mnie, Doświadczenie

Czerwony Szlak – BLOG

"Wszystko zaczyna się od wizji i celu, reszta to przygoda i komentarz"

Październik 20, 2011

Czwartkowe pytanie – MARZENIA?

marzenie
Tak jak w poprzednie trzy czwartki pora na kolejne pytanie.
W tym pytaniu możesz, a nawet trzeba pomarzyć :-)
Hasło reklamowe LOTTO głosi “Wszystko zaczyna się od marzeń”, zgadzam się z tym, ale o ich realizację trzeba zadbać samemu.


JAKIE MAM MARZENIA I CO ROBIĘ BY JE REALIZOWAĆ?

Jak zapewne wiesz marzenia to nic innego jak cele bez określonej daty realizacji.
Marzenia nawet te wydawać by się mogło nierealne można urzeczywistniać.

Za wzorowy przykład niech posłuży Nick Vujicic, o którym pisałem we wpisie TUTAJ, który od urodzenia nie mając rąk i nóg pływa, występuje publicznie, gra w piłkę nożną i robi wiele, wiele innych rzeczy, a przede wszystkim co najważniejsze cieszy się życiem i realizuje swoje marzenia.

Przypomnij sobie swoje najskrytsze marzenia, które chcesz zrealizować, ale ciągle je odkładasz lub przestałeś o nich myśleć, lub pomarz o nowych, jeżeli obecnie wszystkie zrealizowałeś.
Zrób ich przegląd/remanent zadając do każdego z nich dodatkowe pytania:

 • Czy warte jest realizacji?
 • Czy chcę go zrealizować?
 • Dlaczego nie realizuję go?
 • Co jest mi potrzebne do jego realizacji?
 • Co zyskam realizując marzenie?
 • Co stracę realizując marzenie?
 • Czy zamieniłem MARZENIE na CEL i mam rozpisany plan działania i strategię jego realizacji?
 • Co mogę zrobić już dzisiaj w celu jego realizacji?

Cele to również różnego typu wyzwania.
Jeżeli nie ma wyzwań i wiadomo co trzeba zrobić, aby dostać się z punktu ‘A’ do punktu ‘B’ i jest 100% pewności powodzenia, to nie nazywajmy tego celami, gdyż do realizacji potrzebne jest jedynie działanie.

W łatwy sposób możesz sprawdzić czy faktycznie zamieniłeś swoje marzenia na cele, zadając sobie kolejne pytanie
“Czy robię codziennie chociażby najmniejszy krok, który zbliża mnie do realizacji celu?”
Jeżeli w ostatnich 30 dniach nie robiłeś nic odnośnie realizacji celu to znaczy, że nadal jet to tylko fantazja i marzenia.

Nieistotne gdzie teraz jesteś, ile masz lat, co robisz, co myślisz – REALIZUJ SWOJE MARZENIA!
Świat potrzebuje ludzi odważnie realizujących własne marzenia.

Jak zawsze zachęcam do dzielenia się swoimi komentarzami i odpowiedziami.

VN:F [1.9.1_1087]
Ocena: 4.0/5 (5 głosów)
Czwartkowe pytanie - MARZENIA?, 4.0 out of 5 based on 5 ratings

Podobne artykuły:

 1. Ania Napisał/a,

  Tak, marzenia to podstawa rozwoju, zmiany w naszym życiu. Kiedy realizujemy marzenia jesteśmy szczęśliwi, każde kolejne zadanie zrealizowane na naszej drodze do celu daje nam dużo satysfakcji i motywuje do dalszego działania. Kiedy rozmawiam ze znajomymi, okazuje się, że wielu nie ma marzeń, żyje z dnia na dzień. Smutniejsze jeszcze jest to, że młodzież, też nie ma marzeń. My dorośli powinniśmy dawać dzieciom przykład i marzyć, marzyć, marzyć… Bez marzeń nie będzie nowych odkryć, lepszych rozwiązań, szalonych pomysłów:-).

 2. Gustaw Napisał/a,

  Myślę, że każdy ma marzenia, tylko “zagłusza” je codziennością (zapomniał o czym kiedyś marzył lub odpuścił ich realizacji tłumacząc sobie logicznie, że się nie da, że tak będzie lepiej.) lub po prostu nie zamienia marzeń na cele.

  “Człowiek przegrywa tylko wtedy, gdy sam uznaje swoją porażkę i rezygnuje z dalszej walki o spełnienie marzeń.”

  Z młodzieżą, jest podobnie, tutaj wiek raczej nie gra roli, dodatkowy czynnik to ewentualnie taki, że obecnie dzieci/młodzież ma mniej czasu na własne marzenia tzn. rodzice wypełniają im ten czas skutecznie dodatkowymi zajęciami pozalekcyjnymi tak, że dziecko ma często zaplanowany dzień od 8:00 do 20:00. Duża ilość informacji (duża ilość kanałów telewizyjnych, internet, komputer) również zajmuje im sporo czasu.
  Dawniej, jeżeli nie było nic interesującego na dwóch kanałach telewizyjnych, dzieci miały ten czas tzw cennej “nudy”, aby pomarzyć samodzielnie w ciszy lub pomarzyć spotykając się z innymi dziećmi.

  My dorośli powinniśmy raczej uczyć się od dzieci marzyć, a zamiast przykładu dbać o to by one miały czas na własne marzenia i wspierać je w ich realizacji.

Dodaj Komentarz

Theme Distributed by Rock Kitty and Wordpress Themes