Cześć! Ja jestem Gustaw, czytasz właśnie bloga, którego prowadzę. Znajdziesz na nim m.in. moje przemyślenia, doświadczenia, artykuły, recenzje oraz informacje dotyczące szeroko pojętego: rozwoju osobistego, coachingu, NLP, psychologii sukcesu, motywacji oraz inne ciekawe rzeczy przydatne dla Ciebie.

Jeżeli mnie znasz to zapewne znasz tylko jedną lub kilka wersji mnie, które uzależnione są od kontekstu (sytuacji) i czasu. Opinia o mnie jest Twoją opinią uzależnioną właśnie od tych sytuacji.
                       Jak myślisz ile jest takich wersji mnie...? Nieskończenie wiele - więc wybierz taką, która jest najlepsza dla Ciebie.                        Jeżeli takiej nie znasz, to rzucam Ci wyzwanie: "Poznaj mnie na tyle, aż znajdziesz wersję, która Ci się spodoba"
                       Więcej informacji o mnie znajdziesz klikając na linki O mnie, Doświadczenie

Czerwony Szlak – BLOG

"Wszystko zaczyna się od wizji i celu, reszta to przygoda i komentarz"

Sierpień 13, 2010

Stymulacja rozwoju niemowląt

Z artykułu dowiesz się jak stymulować dziecko do rozwoju już w pierwszych miesiącach jego życia.

motylekNie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że możesz pomagać dziecku w rozwoju już w pierwszych miesiącach jego życia za pomocą kart stymulacyjnych. Na wielokolorowe i brzęczące zabawki jeszcze przyjdzie czas.
Karty stymulacyjne pomagają dziecku w rozwoju poprzez naukę skupiania wzroku na pokazywanych kształtach, oraz wyostrzania i dostosowywania wzroku.

1. Każdą planszę pokazuj dziecku przez około 10-15 sekund, aby dziecko zapoznało się z paternem (kształtem) i przystosowało wzrok do niego.
2. BARDZO WAŻNE: Nie zmuszaj dziecka do oglądania, to ma być dla niego ZABAWA, pokazuj tylko kilka plansz w jednej sesji zabawy i tylko wtedy, kiedy dziecko ma na to ochotę.
3. Rób 1-2 sesje dziennie z planszami, każda sesja nie powinna trwać dłużej niż 2-3 minuty
4. Nie dziw się, dlaczego obrazki (a także zabawki dla niemowląt) są czarno-białe. Małe dzieci nie potrafią jeszcze rozróżniać kolorów (kolorowe zabawki odłóż na później) i nie widzą jeszcze wyraźnie. Małe dzieci najlepiej reagują na wyraźne kontrasty stąd kolor czarny i biały.

Będziesz zdziwiony jak dzieci UWIELBIAJĄ oglądać karty do stymulacji. (Pokazuję te plansze również mojemu dziecku i jestem zaskoczony jak je chłonie)


Ze strony TUTAJ możesz za darmo pobrać, wydrukować i pokazywać dziecku w wieku 1-6 miesięcy stymulacyjne karty rozwojowe.

VN:F [1.9.1_1087]
Ocena: 3.2/5 (14 głosów)
Stymulacja rozwoju niemowląt, 3.2 out of 5 based on 14 ratings

Podobne artykuły:

  1. swietna Napisał/a,

    Olsniewający blog naprawde – duzo sie dowiedziałem

Dodaj Komentarz

Theme Distributed by Rock Kitty and Wordpress Themes