Cześć! Ja jestem Gustaw, czytasz właśnie bloga, którego prowadzę. Znajdziesz na nim m.in. moje przemyślenia, doświadczenia, artykuły, recenzje oraz informacje dotyczące szeroko pojętego: rozwoju osobistego, coachingu, NLP, psychologii sukcesu, motywacji oraz inne ciekawe rzeczy przydatne dla Ciebie.

Jeżeli mnie znasz to zapewne znasz tylko jedną lub kilka wersji mnie, które uzależnione są od kontekstu (sytuacji) i czasu. Opinia o mnie jest Twoją opinią uzależnioną właśnie od tych sytuacji.
                       Jak myślisz ile jest takich wersji mnie...? Nieskończenie wiele - więc wybierz taką, która jest najlepsza dla Ciebie.                        Jeżeli takiej nie znasz, to rzucam Ci wyzwanie: "Poznaj mnie na tyle, aż znajdziesz wersję, która Ci się spodoba"
                       Więcej informacji o mnie znajdziesz klikając na linki O mnie, Doświadczenie

Czerwony Szlak – BLOG

"Wszystko zaczyna się od wizji i celu, reszta to przygoda i komentarz"

cudswiata“Największy cud świata” to historia osobliwego spotkania i dziwnych zbiegów okoliczności, opowieść o wspaniałym darze, który bohater otrzymuje od tajemniczego przyjaciela.
Książka zawiera przesłanie wyrażone ciepłymi, przekonującymi słowami o wartościach, godności, sensie egzystencji i naszych pięknych ludzkich cechach, a co najważniejsze uczy jak robić cuda.
Książka ta jest małego formatu i liczy jedyne 165 stron i przeczytać można ją w jeden wieczór, nie z powodu ilości stron, a z powodu wciągającej treści i stylu opowiadania zawierającego treści motywacyjne, a co najważniejsze zdradzająca największy cud świata. Nie zdradzę go bo nie miałbyś przyjemności z przeczytania książki.

Książka wydana została w oryginale po raz pierwszy w 1975 roku, jedna pomimo 35 lat nic nie straciła na swojej wartości, nadal jest aktualna jak gdyby została napisana wczoraj.

Gorąco polecam, gdyż warto ją przeczytać!

Poniżej kilka wartościowych fragmentów z książki:


Najpierw Og czy mógłbyś zdefiniować słowo „cud”?
Chyba ta. To coś, co zdarza się wbrew prawom natury lub nauki… Tymczasowe zawieszenie któregoś z tych praw?
Bardzo trafne i zwięzłe określenie, Og. Powiedz mi teraz, czy wierzysz, że potrafisz dokonywać cudów, zawieszać prawa natury lub nauki?
Roześmiałem się nerwowo i potrząsnąłem głową.
Starzec wstał, podniósł mały szklany przycisk ze stolika do kawy i wskazując nań, powiedział:
- Jeśli puszczę ten przycisk, spadnie na podłogę nieprawdaż?
Przytaknąłem.
- Jakie prawo określa, że przycisk spadnie?
- Prawo grawitacji?
- Właśnie. – Nagle, bez ostrzeżenia, wypuścił przycisk z rąk. Instynktownie nachyliłem się i pochwyciłem go, zanim uderzył o podłogę.
Szymon splótł dłonie i spojrzał na mnie z pełnym zadowolenia uśmiechem.
- Czy zdajesz sobie sprawę, coś właśnie uczynił, Og?
- Złapałem przycisk.
- Znacznie więcej. Twój czyn chwilowo zawiesił działanie prawa grawitacji. Zgodnie z każdą definicją właśnie dokonałeś cudu. A teraz, jak sądzisz, co było największym cudem, jaki kiedykolwiek uczyniono na ziemi?
Zastanawiałem się jakiś czas.
Prawdopodobnie te przypadki, kiedy zmarli podobno wracali do życia.
Zgadzam się i jestem pewien, że taka byłaby jednomyślna opinia wszystkich.
(…)Większość ludzi już nie żyje w mniejszej czy większej mierze. W taki czy inny sposób utracili swoje marzenia, ambicje, pragnienie lepszego życia. Zaniechali walki o szacunek dla samych siebie i przestali w pełni wykorzystywać swoje możliwości. Zgodzili się na życie przeciętne, dni wypełnione rozpaczą, a noce łzami. Nie są niczym więcej, jak tylko żywymi trupami przykutymi do cmentarzy, które sami sobie stworzyli. Ale nie muszą tkwić w tym stanie.

(…) Prędzej czy później pojmiesz, że to Bóg bardzo często gra rolę człowieka.
Bóg nie uczyni niczego bez człowieka i ilekroć dokonuje cudu, działa zawsze za pośrednictwem człowieka.

(…) Umysł ludzi jest jak ogród, który można inteligentnie uprawiać albo pozwolić mu zdziczeć; ale uprawiany czy zaniedbany, będzie rodził płody. Jeśli nie zasadzi się pożytecznych roślin, mnóstwo nasion chwastów rozsieje się w ziemi i w rezultacie rozplenią się niewłaściwie, bezużyteczne, szkodliwe i zaśmiecające zielska. Innymi słowy wszystko, czemu pozwolimy wejść do umysłu, zawsze przyniesie owoce.

(…) „Człowiek sam tworzy albo gubi siebie; w kuźni myśli wykuwa broń, którą niszczy siebie, albo narzędzia, z których pomocą buduje sobie niebiańskie pałace radości, siły i spokoju. Dzięki właściwemu wyborowi i rzetelnemu myśleniu człowiek pnie się wzwyż, ku boskiej doskonałości.”

(…) Człowiek przyjacielu, to zadziwiający, złożony i odporny twór, zdolny do wielokrotnego zmartwychwstania ze śmierci za życia, jeśli da mu się sposobność i wskaże drogę.

(…) Pamiętaj, że najtrudniejszych zadań nie dokonuje się jednym nagłym zrywem, lecz dzięki wytrwałemu, codziennemu wysiłkowi, w który wkładasz to, co w tobie najlepsze.
Aby odmienić życie na lepsze, wskrzesić ciało i umysł ze śmierci za życia, potrzeba wielu zdecydowanych kroków, stawianych jeden po drugim, ze wzrokiem stale utkwionym w cel.

(Książkę można nabyć w księgarniach internetowych jak również tanio kupić na Allegro)

Moja ocena: 5/5

VN:F [1.9.1_1087]
Ocena: 5.0/5 (8 głosów)
"Największy cud świata" Og Mandino, 5.0 out of 5 based on 8 ratings

Podobne artykuły:

Dodaj Komentarz

Theme Distributed by Rock Kitty and Wordpress Themes