Cześć! Ja jestem Gustaw, czytasz właśnie bloga, którego prowadzę. Znajdziesz na nim m.in. moje przemyślenia, doświadczenia, artykuły, recenzje oraz informacje dotyczące szeroko pojętego: rozwoju osobistego, coachingu, NLP, psychologii sukcesu, motywacji oraz inne ciekawe rzeczy przydatne dla Ciebie.

Jeżeli mnie znasz to zapewne znasz tylko jedną lub kilka wersji mnie, które uzależnione są od kontekstu (sytuacji) i czasu. Opinia o mnie jest Twoją opinią uzależnioną właśnie od tych sytuacji.
                       Jak myślisz ile jest takich wersji mnie...? Nieskończenie wiele - więc wybierz taką, która jest najlepsza dla Ciebie.                        Jeżeli takiej nie znasz, to rzucam Ci wyzwanie: "Poznaj mnie na tyle, aż znajdziesz wersję, która Ci się spodoba"
                       Więcej informacji o mnie znajdziesz klikając na linki O mnie, Doświadczenie

Czerwony Szlak – BLOG

"Wszystko zaczyna się od wizji i celu, reszta to przygoda i komentarz"

Luty 5, 2010

Wypalony

Pamiętacie mój wpis “Wszystko za życie” kto oglądał film kojarzy podróżnika z filmu który mieszkał w opuszczonym autobusie na Alasce.
Trafiłem na film o polaku Stanisławie Farionie, który żyje od 10 lat w opuszczonym wagonie gdzieś w Bieszczadach i zajmuje się wypalaniem węgla. Różne są wybory ludzkie.

“Stanisław Farion jest emerytowanym magistrem archeologii. Ale mało kto domyśliłby się tego, widząc drobnego staruszka, czarnego od węglowego pyłu i sadzy, drepczącego po skrawku ziemi nad wodą, wokół wysokiego pieca, gdzie pan Stanisław i dwaj jego koledzy… od 10 lat zajmują się wypalaniem węgla.
Na wypalenisku Staś pracuje i mieszka w starym, nieużywanym od lat wagonie. Mimo pozornej degradacji społecznej udało mu się zachować godność i chęć do intelektualnego rozwoju. Czyta książki, także w obcych językach, których zna aż trzy”
Reżyseria: Anna Więckowska
(Źródło: www.tvp.pl)

(Zaktualizowany odnośnik do filmu na działający 04.05.2010)


Film do obejrzenia w całości TUTAJ

Warto obejrzeć, film trwa 28 minut (Życie, ciężka praca, wolność i męska przyjaźń)
Do tego ciekawy sposób nakręcenia dokumentu, ujęcia, widoki i muzyka.
Z filmu płynie jakiś taki dziwny spokój.

VN:F [1.9.1_1087]
Ocena: 3.0/5 (2 głosów)
Wypalony, 3.0 out of 5 based on 2 ratings
Tags: ,

Podobne artykuły:

  1. Doris Napisał/a,

    Podziwiam takich ludzi, którzy wyłamali się z powszechnie panujących schematów i mają odwagę żyć po swojemu.

Dodaj Komentarz

Theme Distributed by Rock Kitty and Wordpress Themes