Cześć! Ja jestem Gustaw, czytasz właśnie bloga, którego prowadzę. Znajdziesz na nim m.in. moje przemyślenia, doświadczenia, artykuły, recenzje oraz informacje dotyczące szeroko pojętego: rozwoju osobistego, coachingu, NLP, psychologii sukcesu, motywacji oraz inne ciekawe rzeczy przydatne dla Ciebie.

Jeżeli mnie znasz to zapewne znasz tylko jedną lub kilka wersji mnie, które uzależnione są od kontekstu (sytuacji) i czasu. Opinia o mnie jest Twoją opinią uzależnioną właśnie od tych sytuacji.
                       Jak myślisz ile jest takich wersji mnie...? Nieskończenie wiele - więc wybierz taką, która jest najlepsza dla Ciebie.                        Jeżeli takiej nie znasz, to rzucam Ci wyzwanie: "Poznaj mnie na tyle, aż znajdziesz wersję, która Ci się spodoba"
                       Więcej informacji o mnie znajdziesz klikając na linki O mnie, Doświadczenie

Czerwony Szlak – BLOG

"Wszystko zaczyna się od wizji i celu, reszta to przygoda i komentarz"

glowadolar
Zdradzę Ci w tym wpisie całkowicie za darmo NAJLEPSZY SPOSÓB NA INWESTOWANIE.
Dzisiaj (26.10.2009) na ulicy w Rzeszowie osobiście wręczyłem przechodniom 120 bilecików z pytaniem “LUBISZ SIEBIE?” i adresem strony szkolenia „Life Seminar” www.rtz.dl.pl

Wiele osób pędziło przed siebie nawet nie patrząc mi w oczy lub dodając “Nie dziękuję”. W głowie na pewno mówiąc do siebie “Dużo bym dał/a, aby życie było prostsze, a tu wszędzie tylko te ulotki i ludziom kit wciskają”
Cóż chciałem im dać drogowskaz, mieli go na wyciągnięcie ręki, ale oni tylko pędzą przez życie prędzej i prędzej i szukają szczęśliwszego życia jak ta biedna mała rybka w oceanie pyta: “Przepraszam, którędy do oceanu? Czy możesz powiedzieć mi, gdzie go znajdę?” Wzruszające!

To samo większość ludzi robi kończąc naukę na szkole średniej lub studiach i stwierdzając, że już wszystko umieją do wykonywania pracy w danym zawodzie.

Tak samo jest ze swoim życiem, szczęściem, szukaniem celu w życiu. W młodym wieku umysł jest pełen ideałów, marzeń i planów typu „Kiedyś to wszystko zrobię” później (możesz mi wierzyć bądź nie) życie zaczyna płynąć szybko i mówimy już tylko „Gdybym był młody…”

Powiem Ci coś szczerze, gdybyś nawet mógł się cofnąć w czasie, jeżeli nie zrobiłeś niczego, aby się rozwijać i umiejętnie wyznaczać i osiągać cele to i tak dalej byś zmarnował swoje życie, a to KIEDYŚ oznacza NIGDY.

Podobnie jest w powiedzeniu „Daj biedakowi milion, a za jakiś czas znowu będzie biedakiem” bo to nie pieniądze decydują o tym czy jesteś biedny czy bogaty, a podejście do pieniędzy, życia, szczęścia itd.

Biedak (w każdym sensie) poprzestaje na STWIERDZENIACH („Taki już jestem”, „Nie stać mnie na to”, „Nic nie mogę zrobić”, „Świat jest zły”, „Życie jest trudne i niesprawiedliwe” itd)

Bogaty (w każdym sensie) zadaje sobie jeszcze więcej PYTAŃ („Co jeszcze mógłbym zrobić”, „Jak to mogę zrobić”, „Czyjej pomocy potrzebuję”, „Czego muszę się nauczyć”, „Gdzie to mogę znaleźć” itd)

Proszę Cię, abyś odpowiedział TERAZ SZCZERZE SAM SOBIE na poniższe pytania?

„W jaki sposób i ile w przeciągu roku zainwestowałem w swój umysł, umiejętności, zainteresowania”?

„Ile celów przed sobą postawiłem i ile z nich zrealizowałem”

Tak wiem, wiem… masz tysiąc wymówek „Tak jakoś wyszło”, „No trudno”, „Eee tam i tak to nic by nie dało”

STOP!!!!

Skończ z tym! Może już pora na CUD (Czas Unieść Dupę) i zacząć działać? Jak myślisz?

W książce „Zarządzanie Czasem” Brian Tracy mądrze radzi:

Wydawaj 3% z tego, co zarobisz (w ciągu roku), na rozwój osobisty i zawodowy. Kupuj i czytaj książki, słuchaj nagrań audio, oglądaj nagrania video a w końcu bież udział w szkoleniach, kursach, seminariach, warsztatach.

… A oto i obietnica, którą Ci składam. Jeżeli zainwestujesz w siebie 3 procent dochodów, to w ciągu niewielu lat zabraknie ci czasu na wydawanie pieniędzy, będących zyskiem z tegoż trzyprocentowego wkładu. Trzy procent to nie tak dużo, natomiast korzystny wpływ takiej ograniczonej inwestycji na twoje życie i karierę okaże się tak znaczny, że aż Cię zaskoczy.

…Stałe inwestowanie w samochód nie przynosi zysku (jeśli auto nie jest dla kogoś narzędziem pracy). Od chwili nabycia auta jego wartość co roku spada, aż w końcu osiąga wartość zerową (…) Z kolei inwestowanie we własny mózg to wkład, którego wartość wzrasta. Im więcej wyda się na czytanie i zdobywanie wiedzy, na rozwijanie swoich zdolności, tym większy uzyskany zysk.

Osobiście od jakiegoś czasu czytam przynajmniej 15 książek z dziedzin, które mnie interesują i biorę udział przynajmniej w dwóch szkoleniach w skali roku.

Czy już zdałeś sobie sprawę, że jesteśmy w stanie wydawać masę pieniędzy na coś, co nie przynosi nam większej wartości (np.: zbędne lub drogie ubrania, nadmiar jedzenia, telefon, świecidełka, leki, rachunki, samochód) a bardzo rzadko i bardzo mało osób inwestujemy w siebie około 3% dochodów rocznie?

To nie musi być 3% zacznij od drobnych rzeczy lub darmowej wiedzy w dziedzinie, która Cię interesuje, której w internecie jest pełno.
I nie wykręcaj się żadnymi wymówkami w stylu:
-„Ale ja nie zarabiam”,
-„Nie stać mnie na to”,
-„Nie mam czasu”,
-„Mam ważniejsze wydatki”
-itd.

Pamiętaj takie powyższe wymówki są stwierdzeniami, które tylko utrzymują Twój umysł w bezczynności i w sytuacji bez wyjścia (Na takie stwierdzenia nieświadomość podsunie Ci jeszcze więcej potwierdzeń takiego stanu)

Zamiast stwierdzeń-wymówek używaj pytań, które pobudzają Twój umysł do myślenia i poszukiwania rozwiązań (Nieświadomy umysł zacznie szukać pomysłów, rozwiązań)
-„Co mógłbym zrobić, aby mnie było stać?”,
-„Jak mógłbym zarobić XXX sumę pieniędzy?”,
-„Co mógłbym zrobić, aby mieć więcej czasu?”
-itd.

Zadawaj sobie takie pytania rano i wieczorem, częściej niż mówisz do siebie wymówkami.

Pomyśl logicznie, jeżeli ktoś zadaje Ci pytanie to szukasz odpowiedzi, rozwiązania, gdy ktoś mówi Ci stwierdzenie to tylko potakujesz. Myślisz, że inaczej jest z Tobą samym, gdy mówisz do siebie w swojej głowie?

P.S.
Żadne studia nie nauczą Cię więcej niż doświadczenie!
Mógłbym przeczytać masę książek o skutecznym rozdawaniu ulotek, a i tak bym nie potrafił tego robić.
Dzisiejsze roznoszenie ulotek szkolenia „Life Semiar” dało mi więcej doświadczenia i spostrzeżeń niż niejednemu studia marketingu :-)

VN:F [1.9.1_1087]
Ocena: 4.3/5 (6 głosów)
Roznoszenie ulotek i inwestowanie!, 4.3 out of 5 based on 6 ratings

Podobne artykuły:

 1. Gustaw Napisał/a,

  Przypomniała mi się trafna sentencja odnośnie mojego wpisu:
  “Puste kieszenie nigdy nie powstrzymały nikogo przed podjęciem działania.
  Mogą to zrobić tylko puste głowy i puste serca.” (Peale Norman Vincent)

 2. Rozdawanie Ulotek Napisał/a,

  Bardzo ładnie napisany tekst. Aż soczysty od socjotechniki. Tylko w dzisiejszych czasach scenariusz od 0 do milionera to trochę za mało żeby zapewnić sobie finansową i psychiczną stabilizację. 10 lat temu usłyszałem w autobusie rozmowę….

  -Po co mi studia?
  -Pójdę do zawodówki i zacznę zarabiać.

  Wtedy te słowa były dla mnie szokiem chodziłem do szkoły podstawowej i marzyłem o studiach.
  Skończyłem studia i wyjechałem za granicę gdzie w fabryce medycznej składałem urządzenia do transfuzji krwi. Pracowałem w doborowym towarzystwie przeszło 95% zatrudnionych osób miało tytuł magistra.

  Po powrocie do Polski spotkałem tego człowieka przypadkowo oddając auto do warsztatu. Do jego warsztatu on żyje normalnie… Ja nie.

  Tylko tyle

 3. Gustaw Napisał/a,

  Co konkretnie masz na myśli pisząc “on żyje normalnie… Ja nie”
  Tzn. Żyjesz lepiej od niego, czy gorzej? Co oznacza normalnie?

  A ja słyszałem ostatnio takie powiedzenie. Że w hipermarketach pracuje więcej magistrów niż na uczelniach :)

  Ludzie strasznie wierzą w siłę “papierków”, a czy samo posiadanie np: blankietu prawa jazdy, czyni już z kogoś dobrego kierowcę?
  Zgodzę się, że uzyskanie jakiegoś papierka jest jakimś tam potwierdzeniem zdobycia wiedzy teoretycznej i czasem praktycznej, ale to nie gwarantuje że później ta osoba będzie to ulepszać i wykorzystywać w życiu.

 4. peter Napisał/a,

  interesujący tekst, powinni go przeczytać wszyscy myślący o druku ulotek.


  ulotki wyborcze

Dodaj Komentarz

Theme Distributed by Rock Kitty and Wordpress Themes