Cześć! Ja jestem Gustaw, czytasz właśnie bloga, którego prowadzę. Znajdziesz na nim m.in. moje przemyślenia, doświadczenia, artykuły, recenzje oraz informacje dotyczące szeroko pojętego: rozwoju osobistego, coachingu, NLP, psychologii sukcesu, motywacji oraz inne ciekawe rzeczy przydatne dla Ciebie.

Jeżeli mnie znasz to zapewne znasz tylko jedną lub kilka wersji mnie, które uzależnione są od kontekstu (sytuacji) i czasu. Opinia o mnie jest Twoją opinią uzależnioną właśnie od tych sytuacji.
                       Jak myślisz ile jest takich wersji mnie...? Nieskończenie wiele - więc wybierz taką, która jest najlepsza dla Ciebie.                        Jeżeli takiej nie znasz, to rzucam Ci wyzwanie: "Poznaj mnie na tyle, aż znajdziesz wersję, która Ci się spodoba"
                       Więcej informacji o mnie znajdziesz klikając na linki O mnie, Doświadczenie

Czerwony Szlak – BLOG

"Wszystko zaczyna się od wizji i celu, reszta to przygoda i komentarz"

intothewild

Jak do tej pory ten film dał mi najwięcej do myślenia.

Ten film trzeba obejrzeć samemu i wyciągnąć z niego wnioski.
Poniżej załączam, krótki opis filmu, trailer i krótką uwagę od siebie

“W 1992 roku po ukończeniu Uniwersytetu Emory wybitny uczeń i sportowiec Christopher McCandless decyduje się zerwać z dotychczasowym, nudnym życiem. Rozdaje swoje rzeczy, przekazuje swoje oszczędności (24000$) na cele charytatywne i rusza autostopem na Alaskę, aby żyć w dzikiej głuszy. Spotyka go wiele przygód, które na zawsze ukształtują jego życie. ”
Zródło: filmweb.pl

Trailer filmu (Trzeba jednak obejrzec cały film, gdyż nie jest to film tylko do obejrzenia, ale i do przemyślenia)
YouTube Preview Image

“Bóg jest wszędzie dookoła.
Jest we wszystkim.
Jest we wszystkim co możemy DOŚWIADCZYĆ”
(…nie czekając na jutro.)
“Szczęście jest tylko wtedy prawdziwe, kiedy się nim dzielimy”

Poniżej załączam jeszcze odnośnik do Wikipedii z informacją o głównym bohaterze filmu Christopher McCandless, na podstawie jego autentycznego życia napisano i nakręcono właśnie ten film.
(Poniższą informację polecam przeczytać dopiero po obejrzeniu filmu)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Christopher_McCandless

Od siebie dodam jeszcze tylko, iż często ludzie zapętlają się nieświadomie lub świadomie za gonitwą i ułudą szczęścia w postaci dóbr materialnych. Często ludzie poświęcają dużą część swojego życia na pacykowanie domu, kupno drogiego samochodu, telewizora itp. Później gdy przychodzą nieszczęścia np: podtopienia, zalania (co ostatnio miało miejsce) ludzie rozpaczają, że stracili dobytek, całego życia i są nieszczęśliwi. Przecież żyją, mają męża/żonę, dzieci, rodzinę i każdy nowy dzień, a mimo to są nieszczęśliwi.

“Ludzie, którzy nie mają problemów, to ludzie martwi. Odwiedź najbliższy cmentarz. Dzień śmierci będzie Twoim dniem bez problemów, chociaż kto wie?”)

Dom oczywiście jest ważny, i nie umniejszam tragediom ludzkim, jednak trzeba zastanowić się również co w życiu jest najważniejsze, a o wiele cenniejszą i bezpieczniejszą jest inwestycja w samego siebie, najbliższych i w innych ludzi.

Moja ocena: +5/5

VN:F [1.9.1_1087]
Ocena: 5.0/5 (1 głos)
Wszystko za życie / Into the Wild (2007), 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne artykuły:

  1. Doris Napisał/a,

    To jest najlepszy film jaki oglądałam. Naprawde daje do myślenia.

  2. DrT Napisał/a,

    “Jeśli chcesz czegoś w życiu,sięgaj po to i bierz to.” ;D
    Książka tesz fajna ;]

Dodaj Komentarz

Theme Distributed by Rock Kitty and Wordpress Themes