Cześć! Ja jestem Gustaw, czytasz właśnie bloga, którego prowadzę. Znajdziesz na nim m.in. moje przemyślenia, doświadczenia, artykuły, recenzje oraz informacje dotyczące szeroko pojętego: rozwoju osobistego, coachingu, NLP, psychologii sukcesu, motywacji oraz inne ciekawe rzeczy przydatne dla Ciebie.

Jeżeli mnie znasz to zapewne znasz tylko jedną lub kilka wersji mnie, które uzależnione są od kontekstu (sytuacji) i czasu. Opinia o mnie jest Twoją opinią uzależnioną właśnie od tych sytuacji.
                       Jak myślisz ile jest takich wersji mnie...? Nieskończenie wiele - więc wybierz taką, która jest najlepsza dla Ciebie.                        Jeżeli takiej nie znasz, to rzucam Ci wyzwanie: "Poznaj mnie na tyle, aż znajdziesz wersję, która Ci się spodoba"
                       Więcej informacji o mnie znajdziesz klikając na linki O mnie, Doświadczenie

Czerwony Szlak – BLOG

"Wszystko zaczyna się od wizji i celu, reszta to przygoda i komentarz"

tarczaOstatnio miałem okazję strzelać z łuku i w pewnym momencie przypomniało mi się stwierdzenie dotyczące osiągania celów, sukcesów i szczęśliwego życia.
Namacalnie dopiero wtedy zdałem sobie z niego sprawę i utkwiło mi na dobre w pamięci i postanowiłem podzielić się tym z Tobą.
Na pewno słyszałeś lub przeczytałeś je gdzieś.
To stwierdzenie/metoda ma zastosowanie w 100% do wszystkiego, do czego w życiu dążymy!


Prześledźmy pokrótce cały proces osiągania celów, na przykładzie strzelania z łuku.
Załóżmy, że nigdy wcześniej tego nie robiłeś.

1. Dostajesz łuk, strzałę i…
Masz dwa wyjścia:
Pierwsze: Stwierdzić, że na pewno nie umiesz strzelać “Eee to nie dla mnie” bo nigdy dotąd nie strzelałeś. (Zauważyłeś to ciekawe ludzkie przekonanie? Jeżeli się nie próbowało to skąd wiadomo, że się nie umie? Równie dobrze można mieć przekonanie, że umie się wyśmienicie)
Drugie: Złapać za łuk i spróbować strzelić

2. Jeżeli sobie odpuściłeś to przepadło osiągnięcie celu, którym było umieszczenie strzały w tarczy.
Jeżeli strzeliłeś to zapewne nie wyszło to najlepiej.
-Jeżeli jest przy Tobie ktoś, kto już strzelał to na pewno udzieli Ci kilku wskazówek, jak poprawnie założyć strzałę, jaką przyjąć postawę ciała i jak naprężyć łuk i jak celnie strzelać.
-Jeżeli nie ma przy Tobie nikogo to pozostał Ci tylko samemu dojść po wielu próbach/strzałach jak wygodnie i celnie oddawać strzały jak najbliżej środka tarczy.

Niezależnie od tego czy ktoś udzielił Ci wskazówek czy nie. Celne oddawanie strzałów wymagało kilki/kilkunastu/kilkudziesięciu prób których wiele kończyło się niepowodzeniem (Jeżeli kogoś trafiłeś to nawet i tragedią :-) )

Czyż ten krótki powyższy opis nie odnosi się do większości celów, jakie w życiu podejmujemy?
Stwierdzenie, które mi się wtedy przypomniało to:


“Osiągnięcie celu, geniusz czy sukces to: 1% talentu i 99% wytrwałości”

Ile razy w życiu chcąc osiągnąć jakiś cel stwierdziłeś “To nie dla mnie”, “Nie dam rady” lub poprzestałeś na dążeniu do niego po kilku niepowodzeniach?

Zdaj sobie sprawę, iż niepowodzenia, błędy są nierozłącznym elementem procesu dążenia do jakiegokolwiek celu.
Nie nauczyłeś się przecież od razu chodzić, ani jeździć na rowerze czy samochodem. Wymagało to procesu błędów i pomyłek.

Jeżeli starasz się osiągnąć jakiś cel i popełniasz błędy i doznajesz niepowodzeń jednak wyciągasz z nich wnioski i następnym razem ulepszasz swoje działania, to wiedz, że jesteś bliżej osiągnięcia celu/sukcesu.


Czy wiesz, że Tomasz Edison zanim wynalazł żarówkę podjął ponad 1000 prób? Wciąż podejmował nowe próby, aż wreszcie udało mu się! Dokonał tego! Na pytanie dziennikarza: W jaki sposób po tylu porażkach znów mobilizuje się pan do działania i wykonuje następne doświadczenia? Edison odparł: Porażki? Nie miałem żadnych porażek! Do tej pory wykluczyłem ponad tysiąc sposobów, które nie działały.

Zostawiam Cię z pytaniami, na które jeżeli chcesz możesz udzielić odpowiedzi w komentarzu.
Talent czy Wytrwałość?
Ile TY podjąłeś prób, aby osiągnąć swój cel/cele?

VN:F [1.9.1_1087]
Ocena: 5.0/5 (3 głosów)
Talent czy wytrwałość?, 5.0 out of 5 based on 3 ratings

Podobne artykuły:

Dodaj Komentarz

Theme Distributed by Rock Kitty and Wordpress Themes