Cześć! Ja jestem Gustaw, czytasz właśnie bloga, którego prowadzę. Znajdziesz na nim m.in. moje przemyślenia, doświadczenia, artykuły, recenzje oraz informacje dotyczące szeroko pojętego: rozwoju osobistego, coachingu, NLP, psychologii sukcesu, motywacji oraz inne ciekawe rzeczy przydatne dla Ciebie.

Jeżeli mnie znasz to zapewne znasz tylko jedną lub kilka wersji mnie, które uzależnione są od kontekstu (sytuacji) i czasu. Opinia o mnie jest Twoją opinią uzależnioną właśnie od tych sytuacji.
                       Jak myślisz ile jest takich wersji mnie...? Nieskończenie wiele - więc wybierz taką, która jest najlepsza dla Ciebie.                        Jeżeli takiej nie znasz, to rzucam Ci wyzwanie: "Poznaj mnie na tyle, aż znajdziesz wersję, która Ci się spodoba"
                       Więcej informacji o mnie znajdziesz klikając na linki O mnie, Doświadczenie

Czerwony Szlak – BLOG

"Wszystko zaczyna się od wizji i celu, reszta to przygoda i komentarz"

Czerwiec 2, 2009

Horoskopy i inne wróżby

znakizodiakuMoże zdarza Ci się ot tak przypadkiem, może z ciekawości, a może z przyzwyczajenia czytać horoskop lub inne wróżby?
Hmm jakie to fajne uogólnienie ten horoskop, podzielić ludzi na 12 typów (znaków zodiaku), gdy obecnie na świecie jest około 6,790,062,216 ludzi.

Tak dobrze liczysz około 7 milardów.

Weźmy dla przykładu pierwszy lepszy opis z jakiejś strony dla Twojego znaku zodiaku np:


“W tym tygodniu możesz cieszyć się doskonałym humorem. Jeśli nadarzy ci się okazja do romansu z jakimś przystojnym nieznajomym/mą, skorzystaj z niej. Być może zakochasz się i zapragniesz resztę życia spędzić u jej/jego boku. W weekend uważaj na przeciągi i nie forsuj organizmu. Dobry okres w życiu zawodowym, gorszy w prywatnym. Nie podejmuj nieprzemyślanych decyzji.”

Nie ma to jak szereg uogólnionych sugestii i przekonań:

 1. Co za łaska, że można cieszyć się dobrym humorem. Zwróć uwagę na słówko “możesz” czyli możesz, ale nie musisz, więc jak będziesz się smucił co tak czy inaczej się sprawdzi.
 2. “Jeśli nadarzy się” czyli równie dobrze możesz się nie przydarzyć. Z drugiej strony kto by nie skorzystał z takiej okazji? :) Tak więc pamiętaj musisz rozglądać się bardziej uważnie na przystanku lub po prostu wlepić w “nieznajomą” osobę wzrok w autobusie (lub innym dowolnym miejscu) to na pewno zadziała i zwróci jej/jego uwagę. Zwróć również baczniejszą uwagę niż zwykle na Stefana z piwkiem pod sklepem, kto wie może okaże się tym ognistym przystojniakiem.
 3. Kto nie pragnie bycia kochanym i spędzenia z ukochaną osobą reszty życia, ale to tylko “być może”. Być może będzie to zwykły oszust lub galerianka.
 4. Jeżeli nie wiesz, że na przeciągi trzeba uważać to tu masz specjalne przypomnienie, abyś przypadkiem nie zapomniał o tym w weekend. Na tygodniu nie musisz uważać.
 5. Jeżeli zostaniesz po godzinach w pracy to trudno, aby okres zawodowy nie był dobry, a gorsze życie prywatne.
 6. Nie wiem jak inni, ale Ja i TY na pewno podejmujesz przemyślane decyzje i wystrzegasz się tych nieprzemyślanych. Jasnowidztwo znowu mają rację.

Nie ma się, z czego śmiać, TY sam również codziennie wmawiasz sobie szereg takich uwarunkowań np:

 • Co jeszcze spotka mnie złego dzisiaj?
 • Jak się spóźnię na autobus to będę zły cały dzień!
 • Jak Kaśki nie będzie na imprezie to będę wkurzona!
 • Jak jutro będzie padało to będę smutny!
 • Jak spotkam osobę i będzie miała brudne buty i niechlujne ręce to na pewno jest to bezwartościowa osoba!
 • itd.

Dawniej, gdy nie wyznaczałem sobie jeszcze swoich celów i szlaku, gdy czytywałem horoskopy miałem wrażenie, że się sprawdzają. Nic dziwnego gdyż po przeczytaniu szukałem potwierdzenia tych uogólnionych sugestii.
Czy zdałeś już sobie sprawę z tego jak to działa?
Bo nie ukrywam, że działa, a jeśli tak to czy nie mógłbyś mówić do siebie pozytywnych warunkowań?
Sprawdź jak zadziałają i czy nie będą dla Ciebie bardziej przydatne niż te negatywne.

 • Ciekawe ile jeszcze fantastycznych rzeczy mnie dzisiaj spotka?
 • Ile przyjemności, jestem w stanie dzisiaj znieść?
 • Niezależnie jaka będzie jutro pogoda, będę miała świetny humor!
 • Ciekawe, co w tym człowieku jest interesującego?
 • itp.

Z drugiej strony czy taki horoskop nie jest pomocny? Horoskop wszystko za Ciebie załatwi przecież możesz odpuścić i zawsze zrzucić odpowiedzialność na los, przeznaczenie, gwiazdy, złą moc, diabła itp. Równie dobrze może odmienić się Twoje życie na lepsze nie ruszając nawet palcem.
Horoskopy, Taroty, Sraroty (Srarot -to nowy rodzaj wróżenia, który właśnie wymyśliłem. Wróżenie z kupy! Jak Ci się podoba?) mogą mieć ogromny wpływ na Twoje życie, jeśli tylko im na to pozwolisz, uwierzysz i będziesz szukał codziennie potwierdzenia na to co w nim przeczytałeś.

Jeżeli chodzisz do wróżki to jeszcze gorzej gdyż dodatkowo tracisz pieniądze, równie dobrze możesz oddać je mnie. Zapłacisz dużo więcej, ale dam Ci taką przepowiednię, że nie będziesz musiał do mnie wracać tak jak do wróżek “Obraz mi się zaciemnia” (Rzuć kolejną stówkę) :)


To TY masz możliwość wyboru i to TY decydujesz każdego dnia, każdej minuty, co robisz i co dajesz innym.
Masz możliwość wyboru czy uśmiechniesz się do niemiłego sprzedawcy w sklepie czy podziękujesz mu w równie niemiły sposób.
To TY decydujesz czy idziesz w bezcelowym kierunku pchany tłumem, czy świadomie idziesz szlakiem w kierunku, który sobie wyznaczasz.

Wszystko zależy od Ciebie!!! – Jak szybko to pojmiesz i weźmiesz świadomą odpowiedzialność za swoje życie?

Ja robię jeszcze większe uogólnienie i podzielę ludzi na tylko dwa typy: tych, którzy tworzą zdarzenia i rzeczywistość swoimi decyzjami i tych którzy nie podejmują decyzji i są biernymi obserwatorami życia codziennego.


Aby jednak nie wylewać dziecka z kąpielą w bonusie daję Ci horoskop specjalnie tylko dla Ciebie, który jest aktualny na każdy dzień:

Postaraj się znaleźć chwilę czasu na przemyślenia. Już teraz i za chwilę, jak co dzień masz możliwość zmiany w swoim życiu. Masz pełną gotowość do podjęcia ważnej dla Ciebie decyzji. Gdy tylko ją podejmiesz czeka Cię zmiana. Będziesz miał szansę uzdrowić siebie i swoje otoczenie. Codziennie możesz się uczyć i rozwijać. Uzyskasz wsparcie nieznajomego, który na pewnym blogu napisał artykuł o horoskopach i pisze inne artykuły, abyś mógł czytając je pogłębiać swoją świadomość i zdobywać nową motywację :)

P.S.
Jak zwykle mile widziane Twoje zdanie na ten temat, które możesz wpisać w komentarzu

VN:F [1.9.1_1087]
Ocena: 4.3/5 (6 głosów)
Horoskopy i inne wróżby, 4.3 out of 5 based on 6 ratings

Podobne artykuły:

 1. odb Napisał/a,

  Chyba miliardów?

 2. ***Paula **** Napisał/a,

  Sama z ciekawości często zaglądałam do horoskopów szukając tam jakiejś odpowiedzi jak potoczy się jutro . W pewnym momencie zrozumiałam, że cokolwiek by się nie przeczytało – zawsze można to jakoś ze sobą zidentyfikować. Pewnego dnia gdy skorzystałam z pomocy wróżki bardzo się tym zasugerowałam , dziś wiem, niepotrzebnie . Moja przyjaciółka będąc u jasnowidza dostała od niego afirmacje na każdy dzień ( zapłaciła oczywiście nie mało za usługę ) ,teraz też nie jest pewna czy potrzebnie. Prawda jest taka że afirmację możemy stworzyć sobie samemu , bez pomocy takich osób , horoskop też ułożymy i może być odzwierciedleniem tego co nas spotka. Przykładem może być choćby powyższy teks .
  To od nas zależy jak potoczy się kolejny dzień , bo my jesteśmy kapitanem naszego życia , trzymając za ster decydujemy jaka będzie przyszłość. Nasze życie zależy od nas ,dlatego słowa które przeczytamy gdzieś , usłyszymy od wróżbitów to nie najlepszy pomysł na życie. Dziś wiem , nie można oddawać swojego losu w czyjeś ręce – niech przyszłość i los zależy od nas samych !

 3. Gustaw Napisał/a,

  Oczywiście że miliardów, a nie bilardów. Błąd poprawiony w artykule.

 4. Gustaw Napisał/a,

  BĘDZIE PECH :-D
  http://demotywatory.pl/1487593/Cholera-bedzie-pech

 5. Tess Napisał/a,

  Znalazłam w internecie stronę http://smierc.org/ na której mogę poznać datę swojej śmierci…Zastanawiam się czy skorzystać z takiej wiadomości ?

 6. Gustaw Napisał/a,

  Tess i jaka jest/była Twoja decyzja?

  Moich kilka uwag:
  -Nie poznasz daty śmierci, a raczej jej prognozę to po pierwsze.
  -Jeżeli nie masz innego sposobu, aby ten czas i pieniądze (czytaj następną uwagę) lepiej spożytkować to jak najbardziej, może okazać się, że akurat wyjdzie Ci data śmierci za rok lub dwa i zrewidujesz swoje życie i będziesz chciała przeżyć je po swojemu.
  -Przeklikałem na szybko 38 pytań i zanim poznasz datę, będziesz musiała wysłać płatnego sms’a :) na numer 92525, który kosztuje 30,50 PLN
  -Jeżeli chcesz lepiej zainwestować swój czas i pieniądze idź na jakiś dobry film do kina lub kup i przeczytaj jedną z książek które recenzuję na swoim blogu np: “JA” Tadeusza Nowińskiego http://blog.czerwonyszlak.pl/2011/05/ja-tadeusz-niwinski-polecam/

 7. jagasen Napisał/a,

  Horoskopy czasem nam pomagają, szczególnie jesli przeczytamy , że wszystko nam sie uda!!!!!
  Zaraz sie humor poprawia:)

 8. Gustaw Napisał/a,

  Lepiej udanie/nie udanie mieć pod własną kontrolą i zrobić wszystko w tym kierunku niż oddawać tą odpowiedzialność “sile gwiazd”? :-)
  Odpowiedzialność nierozerwalnie związana jest z konsekwencjami i tymi pozytywnymi i niepozytywnymi i lepiej ją mieć.
  Chyba, że ktoś świadomie oddaje ją innym, innej sile itd.

 9. Monika Napisał/a,

  Moje koleżanki zawsze czytały horoskopy, nie czytały samej gazety, tylko od razu zaglądały na ostatnią stronę. Dla mnie to było bezsensowne.Chyba trochę robienie wody z mózgu.

 10. Dora Napisał/a,

  Nie czytam horoskopów, bo to czyste bzdury i szkoda na nie czasu. Podoba mi się ten blog i horoskop, który zamieścił jego autor, bo jest inny.To rodzaj afirmacji, tylko w drugiej osobie. Czytając to pierwszy raz, czuje się niedowierzanie, bo to wymaga zmiany nastawienia z pesymistycznego na bardziej optymistyczne, co dla osób w dołku jest trudne -ale nie niemożliwe. Szczególnie miłe ostatnie zdanie – podnosi na duchu i dodaje sił! Thnx :D

Dodaj Komentarz

Theme Distributed by Rock Kitty and Wordpress Themes