Cześć! Ja jestem Gustaw, czytasz właśnie bloga, którego prowadzę. Znajdziesz na nim m.in. moje przemyślenia, doświadczenia, artykuły, recenzje oraz informacje dotyczące szeroko pojętego: rozwoju osobistego, coachingu, NLP, psychologii sukcesu, motywacji oraz inne ciekawe rzeczy przydatne dla Ciebie.

Jeżeli mnie znasz to zapewne znasz tylko jedną lub kilka wersji mnie, które uzależnione są od kontekstu (sytuacji) i czasu. Opinia o mnie jest Twoją opinią uzależnioną właśnie od tych sytuacji.
                       Jak myślisz ile jest takich wersji mnie...? Nieskończenie wiele - więc wybierz taką, która jest najlepsza dla Ciebie.                        Jeżeli takiej nie znasz, to rzucam Ci wyzwanie: "Poznaj mnie na tyle, aż znajdziesz wersję, która Ci się spodoba"
                       Więcej informacji o mnie znajdziesz klikając na linki O mnie, Doświadczenie

Czerwony Szlak – BLOG

"Wszystko zaczyna się od wizji i celu, reszta to przygoda i komentarz"

kungfuall“KungFu Panda” jest pełną akcji, śmiesznych tekstów bajką, którą ogląda się z przyjemnością.

Zastanawiasz się pewnie, co wspólnego mają te bajki z motywacją czy rozwojem osobistym?
- Przeczytaj ten wpis do końca, a znajdziesz odpowiedź!
- Oglądnij bajkę, a zrozumiesz!

“KungFu Panda” – jest bajką, w której główny bohater, miś panda o imieniu ‘Po’ jest niezgrabnym marzycielem zajmującym się sprzedażą makaronu w restauracji swojego ojca, który ma już zaplanowaną karierę i sposób życia syna.
Jednak wielkie marzenie (które panda często wizualizuje), aby walczyć u boku pięciu słynnych wojowników ma możliwość spełnienia się przez przypadek “Nie istnieje coś takiego jak przypadek -cytat z bajki” (a raczej desperacki upór) gdy ‘Po’ zostaje wybrany, aby wypełnić starożytną przepowiednię oraz otrzymać TAJEMNY ZWÓJ dający bezgraniczną moc bycia Smoczym Wojownikiem.
Cała społeczność oraz wielka piątka wojowników razem z nauczycielem uważa jednak, że postura, niezgrabność i leniwy tryb życia ‘Po’ to przeszkody nie do pokonania.
‘Po’ jak to często bywa wykazuje na początku ogromny zapał do ćwiczeń i treningów, jednak po kilku porażkach i wyśmiewaniu przez współtowarzyszy chce zrezygnować. Panda dodatkowo cały czas zmaga się ze swoją największą słabością, którą jest niepohamowana chęć jedzenia.
Z czasem okaże się, że ten nieoczekiwany bohater ze swoich słabości potrafi uczynić atut i największą siłę swojego działania.

W bajce podany jest uproszczony schemat osiągania sukcesów i realizacji celów.
1. Pragnienie (’Po’ śni, wizualizuje i bezgranicznie marzy o byciu wojownikiem KungFu )
2. Działanie (Desperackie próby oglądnięcia wyboru Smoczego Wojownika, Trening pod okiem nauczyciela)
2. Odszukanie swojej największej siły (’Po’ uświadamia sobie swoją siłę po odkryciu jego słabości przez mistrza oraz poprzez zrozumienie sekretu napisanego w tajemnym zwoju)
3. Wiara (’Po’ uwierzył w sekret)
4. Nie zahamowany pęd do realizacji

Oglądnij i zwróć uwagę na coś więcej niż tylko śmieszne teksty.

“Kung Fu Panda: Secrets of the Furious Five” – to z kolei 25 minutowy film gdzie ‘Po’ ma za zadanie wyszkolić niesforną klasę kungfu początkujących króliczków. Młodzi adepci dowiadują się, iż KungFu to nie tylko sama walka, lecz również takie sekrety jak: cierpliwość, odwaga, pewność siebie, opanowanie oraz współczucie.

Z tego krótkiego filmu można wyciągnąć coś jeszcze…. “DODATKOWY SEKRET”
Każdy ma jakieś wyjątkowe zdolności i umiejętności, które drzemią w nas i często nie zdajemy sobie z nich sprawy.
Nie ma potrzeby naśladowania innych, wystarczy, że odszukamy i uświadomimy sobie własne zdolności (czasem są to słabości) i poświęcimy się ich doskonaleniu, a czasem ich okiełznaniu.
Tak, więc zamiast kopiować innych i upodabniać się do nich (Co narzucają mody, trendy, telewizja) warto być oryginalnym.
Każdy z nas jest inny, ale od nas zależy jak się zachowujemy i co robimy.
Często tą ukrytą zdolnością jest to, czym pragniemy się zajmować. NIE! Nie tym co INNI (często rodzice, nauczyciele, społeczeństwo) pragną abyśmy się zajmowali, ani tym co musimy robić, lecz tym czym TY w głębi siebie pragniesz lub pragnąłbyś się zajmować!!!
Często zadowalamy się poczuciem pewności i bezpieczeństwa, które daje nam bieżące życie oraz praca i większość zapomina o własnych marzeniach, ideałach oraz prawdziwych celach. Spycha je w głąb tłumacząc i wmawiając sobie i innym, „że tak jest łatwiej”, “tak wyszło”, “to jest niemożliwe”, “próbowałem setki razy (tak naprawdę aż 2 razy)” itp.

Jak długo będziesz szedł tam, gdzie popychają Cię inni?
Zacznij iść, tam gdzie TY chcesz dojść!

(Cytat z bajki)

“Co wczoraj już przeminęło.
Co jutro, jeszcze się nie zaczęło.
Lecz czas obecny, to SKARB”

Zastanów się, jakie masz umiejętności, zdolności oraz marzenia, których rozwijanie i realizowanie przynosiłoby Ci radość?
Co mógłbyś już dzisiaj zrobić, aby być bliżej ich realizacji?

Zapamiętaj… JESTEŚ WYJĄTKOWY/A!

Podsumowując:
Oglądając te bajki, aby nie zmarnować czasu tylko na śmiech wyciągnij z nich również ich przesłanie skierowane również do Ciebie.

P.S.
Jeżeli nie oglądałeś jeszcze bajek to czy nie zaciekawiło Cię, co jest napisane w “TAJEMNYM ZWOJU” dającym bezgraniczną moc Smoczego Wojownika?

CO O TYM SĄDZISZ? (Możesz napisać swoje przemyślenia w komentarzu!)

Moja ocena: 5/5

VN:F [1.9.1_1087]
Ocena: 4.5/5 (2 głosów)
Kung Fu Panda "UKRYTE PRZESŁANIE", 4.5 out of 5 based on 2 ratings

Podobne artykuły:

 1. Gustaw Napisał/a,

  Zapomniałem jeszcze dodać, dlaczego oglądam bajki :-)
  1. Bajki oglądam celowo w oryginalnej wersji językowej czyli w języku angielskim, dodatkowo z napisami też w tym języku. To świetny kontakt z językiem angielskim. Dodatkowo dialogi są proste i wyraźne.
  2. Kolejna zaletą jest to, że po krótkiej chwili przestaje się świadomie tłumaczyć słówka w głowie na język polski i zaczyna się rozumieć dialogi bez świadomego udziału oraz skupienia
  3. Czy znacie lepszy sposób nauki, niż przez zabawę (w tym przypadku oglądając bajki)?

 2. Tomek Napisał/a,

  3. Wiara (’Po’ uwierzył w sekret)

  Po nie uwierzył w sekret Po uwierzył w siebie, a jak uwierzył w siebie to już mu nie potrzebna była wiara w tajemniczą moc, bo to on miał moc – tylko w nią nie wierzył. Nie wierzył w swoje możliwości. Uwierzył w siebie i podjął działanie

 3. Gustaw Napisał/a,

  Zgadzam się z Tobą Tomku! ale ‘PO’ doszedł do tego dzięki sekretowi :)

 4. Tomek Napisał/a,

  Podobny film to Shes out of my League ( Dziewczyna z ekstraklasy) gdzie chłopaki nie wierzą w siebie , że są warci pięknych kobiet.

Dodaj Komentarz

Theme Distributed by Rock Kitty and Wordpress Themes