Cześć! Ja jestem Gustaw, czytasz właśnie bloga, którego prowadzę. Znajdziesz na nim m.in. moje przemyślenia, doświadczenia, artykuły, recenzje oraz informacje dotyczące szeroko pojętego: rozwoju osobistego, coachingu, NLP, psychologii sukcesu, motywacji oraz inne ciekawe rzeczy przydatne dla Ciebie.

Jeżeli mnie znasz to zapewne znasz tylko jedną lub kilka wersji mnie, które uzależnione są od kontekstu (sytuacji) i czasu. Opinia o mnie jest Twoją opinią uzależnioną właśnie od tych sytuacji.
                       Jak myślisz ile jest takich wersji mnie...? Nieskończenie wiele - więc wybierz taką, która jest najlepsza dla Ciebie.                        Jeżeli takiej nie znasz, to rzucam Ci wyzwanie: "Poznaj mnie na tyle, aż znajdziesz wersję, która Ci się spodoba"
                       Więcej informacji o mnie znajdziesz klikając na linki O mnie, Doświadczenie

Czerwony Szlak – BLOG

"Wszystko zaczyna się od wizji i celu, reszta to przygoda i komentarz"

yesmanTytułowym bohaterem filmu “Jestem na TAK” jest Carl Allen, facet, którego życie zmierza donikąd i który jest z założenia zawsze na „NIE”. Rzeczy przyjmują nieoczekiwany obrót w momencie, gdy dołącza do programu samopomocy opartego na jednym prostym zobowiązaniu: mówić zawsze i w każdej sytuacji „TAK”. Wyzwolona potęga słowa „TAK” zaczyna zmieniać życie Carla w niesamowity i nieoczekiwany sposób, otwierając drzwi do awansu w pracy i do nowego związku. Jednak chęć wykorzystania każdej pojawiającej się możliwości szybko wymyka się spod kontroli.
(Opis dystrybutora)

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego Twoje życie jest takie, a nie inne? Chciałeś może, aby Twoje życie się zmieniło? Byłeś niezadowolony ze swojej rzeczywistości? Próbowałeś może zmienić otaczający Cię świat jednak z marnym rezultatem.

Skoro otaczający nas świat i ludzie wywierają na nas wpływ bezpośrednio lub pośrednio to (nie odkryję niczego nowego) zmieniając siebie wpływamy również na otaczający nas świat oraz innych ludzi.

“Jestem na Tak” to tylko film, tylko komedia. Jednak czy nie ma ziarenka prawdy w tym, że czasem zmiana jednego słowa w naszym życiu, które często powtarzamy potrafi zmienić całe nasze życie?
Spróbuj czasem zaryzykować w sytuacji, w której możesz tylko zyskać postępując lub podejmując decyzję inną niż zazwyczaj!

Oglądając film przypomniał mi się jeszcze inny sposób wpływania na innych ludzi i naszą rzeczywistość.


CO MOŻESZ ZAWSZE DAĆ DRUGIEMU CZŁOWIEKOWI, SAMEMU NIETRACĄC NICZEGO?

Największą Tajemnica Prostych Ludzi!

Zostało jeszcze coś na tym świecie:

 • czego nie można kupić!
 • czego nie można sprzedać!
 • co nikogo nie zubaża!
 • co wszystkich może wzbogacić!
 • co kosztuje mniej niż elektryczność, a daje więcej światła!

Jedyne, co z tym można zrobić to: podarować! A jest to…?

Tak to uśmiech, szczery uśmiech do drugiego człowieka! Twoje bogactwo, które możesz tylko i wyłącznie darować innym. Uśmiech to majątek, który istnieje tylko dzięki temu, że masz się nim, z kim podzielić! Nikt nie jest na tyle biedny by tego majątku nie posiadać, nikt też nie jest na tyle bogaty, by tego majątku mieć zbyt wiele.

Tak często o nim zapominamy. A jest czymś co ma niesamowitą moc. Uśmiech potrafi uzdrawiać, potrafi radować, potrafi naprawdę wiele…
A co najważniejsze niewiele wymaga! – nic nie kosztuje!

Dzielę się z Tobą właśnie teraz, gdy patrzysz w monitor i czytasz ten artykuł szczerym uśmiechem :)
Przy najbliższej okazji (np. idąc ulicą) uśmiechnij się do kogoś szczerze bez konkretnej przyczyny. Zobaczysz, jaki przyniesie to rezultat!
Podziel się swoją reakcją i rezultatem w komentarzu

Moja ocena filmu: 3/5

P.S.
Jeżeli Jim Carrey kojarzy się komuś tylko z komediami to polecam oglądnąć go w roli głównej w dramacie o tytule
“Zakochany bez pamięci / Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)”

VN:F [1.9.1_1087]
Ocena: 5.0/5 (2 głosów)
Jestem na Tak / Yes Man (2008), 5.0 out of 5 based on 2 ratings

Podobne artykuły:

 1. dotek Napisał/a,

  Oglądałam ten film, jest to trochę ironiczna komedia ale z sensowną puentą ;) To by było dobre na motto: “jeśli chcesz osiągnąć w życiu cel – powiedz życiu TAK!” :P Przydatne też do łamania schematów…w ogóle fajny film, inny niż wszystkie “standardowe”.

  A propos…jeśli jusz jestem przy “TAK” – polecam książkę Ewy Foley “Powiedz życiu tak!” – naprawdę warta przeczytania :)

  A propos nr 2. Super BLOG :D

 2. Bożena Napisał/a,

  :)

 3. Gustaw Napisał/a,

  A tu taki krótki motywujący filmik o uśmieczhu
  http://www.youtube.com/watch?v=Cbk980jV7Ao

Dodaj Komentarz

Theme Distributed by Rock Kitty and Wordpress Themes