Cześć! Ja jestem Gustaw, czytasz właśnie bloga, którego prowadzę. Znajdziesz na nim m.in. moje przemyślenia, doświadczenia, artykuły, recenzje oraz informacje dotyczące szeroko pojętego: rozwoju osobistego, coachingu, NLP, psychologii sukcesu, motywacji oraz inne ciekawe rzeczy przydatne dla Ciebie.

Jeżeli mnie znasz to zapewne znasz tylko jedną lub kilka wersji mnie, które uzależnione są od kontekstu (sytuacji) i czasu. Opinia o mnie jest Twoją opinią uzależnioną właśnie od tych sytuacji.
                       Jak myślisz ile jest takich wersji mnie...? Nieskończenie wiele - więc wybierz taką, która jest najlepsza dla Ciebie.                        Jeżeli takiej nie znasz, to rzucam Ci wyzwanie: "Poznaj mnie na tyle, aż znajdziesz wersję, która Ci się spodoba"
                       Więcej informacji o mnie znajdziesz klikając na linki O mnie, Doświadczenie

Czerwony Szlak – BLOG

"Wszystko zaczyna się od wizji i celu, reszta to przygoda i komentarz"

TVKilka lat temu przestałem oglądać telewizję. Nie oglądam ani wiadomości, ani seriali, a tym bardziej teleturniejów.
Nie czytam też gazet informacyjnych, ani newsów na informacyjnych portalach internetowych.

Pierwszą myślą jaka mogłaby Ci przyjść do głowy jest to że nie wiem co się dzieje na świecie i że jestem totalnym ignorantem. Nic jednak bardziej mylnego.

Informacje o bieżących wydarzeniach są rozpowszechniane i powielane w tylu źródłach (TV, Radio, Gazety, Internet, Rozmowy ludzi), że i tak mimo moich podjętych działań docierają do mnie.

Nieoglądanie telewizji odmieniło moje życie:

 • Jestem spokojniejszy (Nie docierają do mnie lub szczątkowo informacje o tragediach, zabójstwach, kryzysach itd. Te wszystkie informacje które powtarzane są w każdym programie informacyjnym).
  Znowu możesz stwierdzić że jestem nieczuły. Jednak chciałbym, abyś przemyślał dwa moje argumenty:
  1. Czy samo współczucie pomoże ludziom, którzy doznali krzywdy. Jeżeli nie zamierzasz tym ludziom w jakiś sposób pomóc to po co Ci te informacje?
  2. Odpowiedz na pytanie: “Kiedy świat staje się lepszy”?
  A. Kiedy dobrzy ludzie dowiadują się, oglądają i doświadczają złych rzeczy
  B. Kiedy źli ludzie dowiadują się, oglądają i doświadczają dobrych rzeczy, przez co poznają nowe pozytywne wzorce postępowania
 • Mam więcej czasu, który mogę za to poświęcić na czytanie książek i/lub robienie tych rzeczy na, których mi najbardziej zależy
 • Przez internet mam swobodny dostęp do informacji i to ja decyduję jakich informacji szukam i które są mi w danej chwili potrzebne

Proponuję Ci mały TEST (jeżeli go nie wykonasz nigdy się nie dowiesz co możesz zyskać):
1. Zastanów się jaki masz obecnie humor, nastrój, ile masz czasu i jaki masz stosunek do świata i innych ludzi
2. Następnie Od dziś przez 21 dni:
-Nie oglądaj telewizora, nie słuchaj radia (dozwolona tylko muzyka), i nie czytaj gazet informacyjnych
-Każdego dnia przez te 21 dni skup się natomiast i baczniej zwracaj uwagę na pozytywnych rzeczach, które Cię otaczają
-Uśmiechaj się częściej do innych ludzi (nawet bez powodu)
3. Po 21 dniach porównaj i zweryfikuj zmiany w swoim samopoczuciu, ilości wolnego czasu i nastroju.

Za każdym razem zasiadając przed telewizorem zadawaj sobie pytanie “Czy naprawdę nie mam innych ważnych i niepilnych rzeczy do wykonania lub chociażby rzeczy, które dają mi przyjemność niż siedzenie przed telewizorem?”

Jeżeli przejdziesz powyższy test proszę podziel się SWOIMI uwagami i obserwacjami w komentarzu

Dodatkowo dla osób potrzebujących więcej szczegółowych argumentów polecam poniższy artykuł. (Umocnił on moje przekonanie, że słusznie postępuję)

————————————————————————

Artykuł “Po Co Ci Telewizor? (Cichy Zabójca)” jest autorstwa i pochodzi ze strony
Druga Droga – Rozwój Osobisty I Filozofia Tylko Dla Inteligentnych

Po Co Ci Telewizor?

Większość ludzi na świecie spędza lwią część swojego wolnego czasu przed telewizorem wierząc, że mają „okno na świat”. Tak naprawdę to nie jest okno na świat, raczej „wizjer” na świat – taka mała dziurka przez którą nie dość że gówno widać, to jeszcze widzi się zakrzywiany obraz. W tym artykule wyjaśnię Ci dlaczego ja nie oglądam telewizji i dlaczego Ty powinieneś zastanowić się, jak bardzo to pudło jest bezużyteczne, a co więcej jak bardzo negatywnie wpływa na Twoje osiągnięcia i pojęcie rzeczywistej prawdy.

Ograniczony dostęp do informacji

Po pierwsze oglądając telewizję dostajemy tylko te informacje które ONI CHCĄ NAM DAĆ. Jeżeli coś chcą zataić to to zrobią i będziesz znał „niepełną prawdę” wierząc że wiesz wszystko. Przyczyna tego jest prosta, telewizją sterują większe siły i grube ryby – to oni decydują co widz dostanie a co nie. Alternatywa – Internet, który jest medium gdzie KAŻDY Z NAS przekazuje innym informacje i poglądy bez ograniczeń i cenzury. Co więcej, w internecie możesz dostać KAŻDY typ informacji jaki szukasz, możesz zgłębić go tak bardzo jak chcesz i nawet poznać opinie tysięcy innych ludzi na ten sam temat. Na tej podstawie możesz weryfikować czy źródło i informacje są wiarygodne czy nie.

Tv jest pasywne

Oglądając pudło jesteś karmiony jak pies. Dają Ci tylko to co chcą i kiedy chcą, jedyną opcję jaką masz jest czekanie i branie tego co jest dostępne. Pies też czeka i je tylko to co mu da właściciel, a gdy właściciel będzie go głodził, to pies zje nawet gówno. Kontrastując Tv z internetem – W internecie jesteś AKTYWNY – sam wybierasz i szukasz informacji które Cię interesują i nie jesteś zdany na nikogo łaskę.

Priorytetem Tv nie jest informowanie ludzi (wbrew pozorom)

Głównym priorytetem każdej telewizji (publicznej i prywatnej) jest robienie pieniędzy oraz dla telewizji publicznej – manipulacja społeczeństwem zgodnie z polityką państwa. Od początku istnienia telewizji państwo kontrolowało nadawanie i manipulowało ludźmi, to czemu miałoby nagle przestać ? Przecież to świetne i tak naprawdę jedyne narzędzie, gdzie rząd może komunikować się z obywatelem który biernie słucha, który nie ma porównania i jeszcze wierzy, że to co mu się tam mówi jest czystą prawdą – zobacz wokoło siebie, ile osób głosi prawdy usłyszane w Tv, gdzie tak naprawdę nie ma pewności że to co tam mówią jest prawdą. Robienie pieniędzy można im wybaczyć, bo muszą się utrzymywać, ale zwróć uwagę na to, jaki proces tkwi za tym że muszą zarabiać. Zarabiają tylko popularne programy, a to co popularne przeważnie jest bezwartościowe (np. big brother, taniec z gwiazdami, seriale – co te programy wnoszą do Twojego życia?) a z racji tego że trzeba zarabiać, to czas antenowy jest wypełniony tylko takim programami.

Oczywiście są też programy edukacyjne, ale tylko na prywatnych platformach cyfrowych – nie ma ich w publicznej telewizji – dlaczego ? Bo nie są popularne = nie robią pieniędzy i ciężej za ich pomocą manipulować widzem (choć też nie zawsze) – taki typ programu nie spełnia żadnych celów stacji telewizyjnej.

Co więcej, te programy edukacyjne mają przeważnie tematykę przyrodniczą i nie mają żadnego znaczenia dla naszego życia. Jaką korzyść dla spełniania Twoich marzeń i życiowych celów ma posiadanie wiedzy na temat, jak poluje tygrys na antylopę w afryce albo jak często węże zrzucają skórę ? Nawet programy historyczne są w praktyce nic nie warte – ile pieniędzy zarobisz stosując wiedzę o tym jaką taktykę zastosował Napoleon w bitwie pod Ulm ?

Tv daje Ci to, co nie ma znaczenia dla Twojego życia

Czego tak naprawdę ludzie szukają w telewizji ?

Wiadomości/Informacje – Przecież te dzienniki i informacje są bezużyteczne – ciągle gadają o tym ile to osób zginęło w wypadkach samochodowych, że znowu jakiś polityk sądzi się z innym o zniesławienie, ostatnio mało nie padłem ze śmiechu jak nakręcili przebiśniegi i pokazywali je przez minute mówiąc że idzie wiosna – po czym powiedzieli że wcale nie wiadomo czy przyjdzie bo luty i marzec są zmienne (widzisz tu jakąś logikę? A może raczej ogłupianie ludzi ? )

Obejrzyj jakiś dziennik albo wiadomości i zastanów się, czy jakaś z informacji które Ci tam dają ma wpływ na Twoje życie – nie znajdziesz takiej. Jeżeli np. mówią że spadł samolot i zginęło 100 osób, to co to ma wspólnego z Tobą? Zginęli i tyle, każdy z nas kiedyś i jakoś umrze. Umierają z głodu ludzie w afryce? Umierali już przedtem i umierać będą – co to ma do Ciebie? Wiadomości i informacje są TOKSYCZNE dla człowieka- faszerują nas tylko złymi wiadomościami, tylko złymi nowinami, tragediami – dlaczego ? Bo to jest popularne – ludzie lubią oglądać tragedie innych.

Jedyną pożyteczną wiadomością jaką CZASEM dadzą, to wiadomości o nowo wprowadzonych ustawach, czy prawach – to jest informacja a nie pieprzenie– mówię czasem, bo głównie to zajmują się roztrząsaniem, która partia będzie blokowała przejście jakiegoś prawa a która nie – tak naprawdę to i tak nie mamy wpływu na to czy jakaś ustawa przejdzie czy nie, więc po co się tym interesować – politycy mają na to wpływ (co prawda my ich wybraliśmy, ale właśnie w tym momencie skończyła się nam kontrola i możliwość wpływania). Ustawy zmieniają się na porządku dziennym – a jak często słyszysz o nich w wiadomościach ?

Rozrywka – To jest jedyna rozsądna rola jaką może pełnić telewizja. Możesz sobie włączyć jakiś teleturniej, kabaret, albo oglądnąć film. Tylko wiesz co ? To też jest głupota. Jaki sens ma oglądanie filmu o tym jak Arnold Schwarzenegger rozwala ludziom łby z pistoletu, jaki sens ma oglądanie kto wygra koło fortuny ? Czy nie lepiej poświęcić czas który siedziałbyś przed tym pudłem na rozwój samego siebie w stronę, która pozwoli Ci osiągnąć to co oglądasz? np. zamiast oglądać kto wygra milionerów, zajmij się edukacją i tworzeniem planu biznesu który da Ci ten milion. Zamiast oglądać randkę w ciemno, idź na ulicę, do klubu albo zapisz się na portal randkowy i szukaj miłości. W końcu, zamiast oglądać programy o egzotycznych krajach, zajmij się tworzeniem czegoś co pozwoli Ci je samemu odwiedzić…poczuć zapach powietrza…dotknąć piasku…poczuć tamtejsze słońce i deszcz…a nie tylko widzieć je przez szklane pudło.

W Tv nie ma praktycznej edukacji – Co by Ci wystarczyło żeby być szczęśliwym w życiu ? Oto co by mi wystarczyło:

 • Pieniądze – taka wolność finansowa która pozwoli mi robić cokolwiek zapragnę i kupić cokolwiek zapragnę
 • Miłość – ja rozumiem miłość trochę inaczej niż jest to przyjęte w ogólnym rozumieniu, ale o tym w innym artykule. Zresztą moja „miłość” jest tak samo ważna dla mnie, co „Twoja miłość” dla Ciebie. Różne a tak podobne, nieprawdaż ?
 • Zdrowie

I to tyle – potrzeba Ci czegoś więcej ? Może jeszcze dorzucisz przyjaźń… i wszystko. A teraz odpowiedz mi, czy przez te długie godziny oglądania tego pudła, nauczyłeś się czegoś co pozwoli Ci osiągnąć te komponenty szczęścia?

Pieniądz ? Jedyne czego telewizor uczy o pieniądzach, to jak znaleźć pracę i na jakie iść studia żeby znaleźć dobrą pracę. A teraz odpowiedz mi – ile osób które „pracują u kogoś” może sobie kupić nowy dom na majorce, jaguara i ferrari za jednym razem i to za gotówkę? Żaden. Prawda jest taka, jeżeli chcesz mieć taką fortunę, a na pewno chcesz, to musisz pracować dla siebie- musisz robić biznes i zatrudniać innych ludzi żeby pracowali dla Ciebie. Czy telewizor nauczył Cię chociaż jednej rzeczy o biznesie ? Aż mi się serce kraja, jak dają w wiadomościach „ZŁOTE RADY” jak ulokować swoje pieniądze na jakiś funduszach emerytalnych i lokatach – gdzie banki w których lokujesz kasę, obracają nią i robią z niej jeszcze większą kasę – odsetki które dostajesz to tylko mały procent tych pieniędzy. Widzisz? Uczą Cię że „mądre” jest danie komuś pieniędzy żeby nimi obrócił i żeby dał Ci tylko małą część zysku, zamiast UCZYĆ CIĘ JAK SAMEMU TO ZROBIĆ i zgarnąć 100% tego, co są w stanie wypracować Twoje pieniądze. Widzisz jak telewizor ogłupia ludzi, mówiąc im że coś jest mądre, gdy tak naprawdę jest debilizmem ?

Miłość ? Telewizja lansuje przekonanie, że prawdziwa miłość odnajdzie Cię sama – wierzysz w to ? Jeżeli tak, to wierzysz w teorię, że nie musisz nic robić bo to samo Cię odnajdzie tak ? (to jest teoria o telewizyjnej miłości sprowadzona do ogółu). A zdarzyło Ci się poznać jakąś nową osobę leżąc w łóżku i nie wychodząc z domu ? (Nawet użycie internetu do poznania kogoś nowego to już wysiłek i czynność) Życie to nie film telewizyjny, gdzie wszystko się dzieje samo, z przypadku i z przeznaczenia. Chcesz miłości ? Szukaj jej, zacznij rozmawiać z płcią przeciwną, poznawaj setki nowych ludzi – wtedy zwiększasz szansę na to że poznasz kogoś kto Ci będzie odpowiadał.

Zdrowie ? Ok, tutaj w telewizji jest trochę lepiej powiesz ? Przecież mają programy propagujące zdrowie nie? Mają… ale zobacz o ile więcej jest programów które WMAWIAJĄ CI na co zachorujesz jak będziesz np. jadł fast food. Jak często zdarza Ci się, że po obejrzeniu takich programów zaczynasz się zastanawiać- „czy ja nie jestem chory na to przypadkiem? Przecież mogłem nie wiedzieć o tym… o chyba coś zacząłem czuć tu w brzuchu.. .może to ta choroba” .

Prosty przykład – mówią wszędzie żeby nie palić papierosów bo zachorujesz na raka – TO JEST NEGATYWNA SUGESTIA. Akceptując ją przyjmujesz, że będziesz chory na raka jeżeli jesteś palaczem (jeżeli nie, to też – na pewno słyszałeś że bierne palenie też powoduje raka). Niby prozdrowotne – „nie pal bo dostaniesz raka” a jednak działa destrukcyjnie. A co się stanie jeżeli będą Cię faszerować takimi sugestiami wszędzie – na bilbordach, reklamach, programach, paczkach papierosów ?

Palacze którzy żyli w czasach, gdy nie było mass mediów chorowali na raka rzadziej. Ja nie twierdzę że palenie nie powoduje raka, być może tak, ale ta cała otoczka medialna powoduje go bardziej niż one same. Ludzka podświadomość nie rozróżnia czy sugestia jest pozytywna czy negatywna – wystarczy że jest często powtarzana i automatycznie staje się prawdziwa. Twoja podświadomość „myśli” że skoro coś się powtarza często, to tego chcesz. O podświadomości też w innym artykule ;)

Podsumowując… czy telewizor nauczył Cię czegoś, co PRZYDA CI SIĘ PRAKTYCZNIE w osiąganiu celów i marzeń ? W osiąganiu pieniędzy, miłości i zdrowia ?

(Ostatnio widziałem, że zaczęli nadawać rządowe programy o tym jak zakładać firmę – nie dlatego że chcą dla Ciebie lepiej [bo jakoś wcześniej tego nie robili] – robią to, bo ludzie masowo wyjeżdżają i gospodarka padnie na pysk jeżeli jakoś ich nie zatrzymają. Poza tym, założysz firmę i co dalej ? (Znowu uczą ludzi wykonywać czynność a nie myśleć)

Telewizja jest przesiąknięta negatywnymi sugestiami

Zobacz, większość rzeczy które lecą w telewizji jest negatywne i negatywnie nastawia Cię do świata i ludzi. Np. brutalne filmy (sam czasem oglądam, nie będę kłamał że nie) dają Ci brutalne sugestie (dlatego np. zabrania się dzieciom oglądać brutalnych filmów) które wypełniają Cię agresją, a każda nagromadzona agresja MUSI BYĆ WYŁADOWANA w jakiś sposób. Nie wiem jak jest u kobiet, ale np. mężczyźni wiedzą że są filmy, po których oglądnięciu ma się ochotę wyjść na ulicę i „najebać” komuś … potem takie rzeczy dzieją się naprawdę. Nie mówię żeby w ogóle zaprzestać oglądać takich filmów, ale chcę Ci pokazać że to wszystko działa na Twoją podświadomość w jakimś stopniu – u jednych większym, u drugich mniejszym – ale zawsze negatywnym.

Drugim przykładem mogą być seriale i telenowele. Czy zastanawiałeś się kiedyś co tak naprawdę przyciąga ludzi do seriali ? Przyciąga ich to, że mogą się utożsamić z problemami bohaterów. Właśnie! Z PROBLEMAMI. Zobacz że w typowym polskim serialu, są tylko problemy, mało jest sukcesów, pięknego, wolnego i swobodnego życia.

Typowy człowiek woli oglądać problemy innych ( powiedzieć sobie „ja też tak mam i nie jestem przynajmniej sam – skoro to jest w Tv to inni też tak pewnie mają”, albo lepiej „oni maja gorzej niż ja „ – co powoduje że czujesz się lepiej) niż oglądać piękno, radość i wolność. Prosty przykład, co za frajda oglądać życie wolnego człowieka… za to życie skazanego na śmierć, który żyje w ciasnej więziennej celi, którego bija, przypalają ogniem i obcinają palca (scena z prison break ).. to się ogląda nie ?

Dla większości ludzi byłoby czymś nudnym oglądać serial o milionerach którzy robią coś czego oni nie mogą, dlatego wolą oglądać „zwykłych ludzi”, którzy mają problemy finansowe, miłosne i ledwo wiążą koniec z końcem. I zamiast chęci do zostania przysłowiowym milionerem, wolą katować się pesymistycznym filmem, który utwierdza i pogrąża ich jeszcze bardziej, że to gówno w którym są nie śmierdzi tak strasznie – że da się wytrzymać.

Teleturnieje, loterie, konkursy – Pieniądze są najważniejsze z podstawowych dóbr jakie człowiek potrzebuje (nie tyle pieniądze, co to co możesz za nie dostać). Wszyscy ich pragną, tyle że wielu mówi że nie – bzdura. Zauważ, że Ci co najbardziej obrażają ludzi bogatych albo mówią że jesteś materialistą (przyjęło się że to jest negatywne określenie, gdzie ja uważam że to TYLKO określenie , bez negatywu albo pozytywu – tak jakbym Ci powiedział jaki masz kolor butów) to Ci właśnie ludzie najczęściej grają w totolotka, dzwonią na audiotele i do tych debilnych programów gdzie ostanie 10 sekund na telefon trwa 20 minut.

Tak, Ci właśnie ludzie chcą wygrać olbrzymie pieniądze a telewizja wmawia im że to jest możliwe. Z jednej strony jest to możliwe, ale z drugiej strony matematycznie ujemne (to pewnie nie jest poprawny matematycznie termin) – czyli że statystycznie włożysz więcej niż wygrasz – i tak musi być, bo inaczej twórcy tych programów i konkursów by nie zarabiali. To szklane pudło (a konkretnie ludzie którzy je wykorzystują w ten sposób) wmawiają Ci że jeżeli zadzwonisz albo zagrasz, że jeżeli będziesz miał trochę wiary i szczęścia, to wygrasz fortunę Zamiast poświęcać czas i pieniądze na tworzenie biznesu który Ci przyniesie wymarzoną kasę, to zdajesz się na statystykę która JEST PRZECIWKO TOBIE – z tym nie wygrasz.

Wiadomości/Informacje- tak jak już wspomniałem wcześniej, w wiadomościach słyszy się przeważnie o samych negatywach! Wojny, śmierć niepowodzenia, kłótnie, groźby – to napędza media a tym samym powoduje że Ty czujesz się źle. Ile razy miałeś tak, że poczułeś się tragicznie, po tym jak pokazali Ci dzieci w afryce które głodują i umierają – wystarczy że sobie teraz wyobrazisz taki obraz, a od razu się gorzej poczujesz … a tak naprawdę NIE MASZ NA TO WPŁYWU i to NIE JEST CZĘŚĆ TWOJEGO ŻYCIA – a skoro tak, to czemu masz pozwalać sobie na złe samopoczucie spowodowane czymś, czego tak naprawdę nie ma w Twoim życiu ?

Gdybym chciał Ci powiedzieć przykre słowa albo bić Cię żeby sprawić Ci ból i pogorszyć samopoczucie, to byś powiedział NIE prawda ? To czemu jeszcze nie mówisz NIE do tych którzy Ci jawnie robią krzywdę i psują Ci samopoczucie serwując przez telewizor tony tragicznych informacji które NIE MAJĄ NIC Z TOBĄ WSPÓLNEGO?

Telewizja jest dla ludzi którzy nie mają własnego życia

To może Cię urazić jeżeli oglądasz telewizję, ale to jedyny sposób żebyś zrozumiał. To co leci w telewizji nie ma prawie żadnego wpływu na Twoje losy – jeżeli oglądasz telewizor to znaczy, że nie masz własnego życia – to co tam leci jest o innych – o jakichś popularnych ludziach którzy są politykami, aktorami. Zamiast oglądać to co oni robią, zrób coś ze sobą, stań się popularny a wtedy to o Tobie będą mówić – wtedy to Twoje losy staną się karmą dla psów przed Tv.

Podsumowując, szklane pudło jest strasznym pożeraczem czasu i nie daje nic w zamian. Wszystko to co w nim jest, możesz znaleźć szybko w internecie- tylko tak naprawdę po co tego szukać skoro to jest bezużyteczne?

Ludzie oglądają telewizje i narzekają że nie mają tych samochodów i pieniędzy jakie tam pokazują – nie mają bo zamiast robić coś w tym kierunku, to siedzą wgapieni w szkło i narzekają.

Czy przestaniesz oglądać telewizor, czy już go nie oglądasz czy może będziesz go dalej oglądał, to będzie Twoja decyzja i mam nadzieję że będzie ona dobra dla Ciebie. Całe powyższe, jest tym co ja o tym myślę. Tak czy owak czekam na sugestie i komentarze.

PS Pamiętam jak w podstawówce śmialiśmy się w klasie z kolegi, który powiedział że nie ma w domu telewizora; mówił że jego rodzice powiedzieli, że telewizor nie jest im potrzebny. I mieli rację.

————————————————————————

(Filmik dodany 17.06.2010)
Dodatkowo znalazłem filmik nawiązujący do tematu artykułu:
YouTube Preview Image

VN:F [1.9.1_1087]
Ocena: 5.0/5 (6 głosów)
Dlaczego nie oglądam telewizji!, 5.0 out of 5 based on 6 ratings

Podobne artykuły:

 1. Doriska Napisał/a,

  Po szkoleniu zmotywowałam się żeby ograniczyć oglądanie tv do dwóch programów tygodniowo (takich co mnie naprawdę interesuja i pozytywnie nastrajają). I jak narazie wytrwałam w postanowieniu, a dodatkowy czas przeznaczam m.in. na czytanie zaległych ksiażek :) Więc dziękuje Ci za uratowanie cząstki mojego życia przed zmarnowaniem ;)

 2. Gustaw Napisał/a,

  GRATULUJĘ CI!!!
  Cieszę się, że moje szkolenie dało Ci dodatkowe możliwości wyboru, jednak to TY decydujesz co z nimi zrobisz :)

 3. kasia Napisał/a,

  Hmm..nie mam telewizora (tzn miałam ale przez pięc lat studiów nie zebrałam się na podłączenie go, co skończyło się oddaniem go w dobre ręce:), radia nie słucham, bo mój internet tego nie udźwignie, gazetki czytam, ale głównie national geographic i charaktery. I nie wiem:)Mam więcej czasu, nie odczuwam braku tv natomiast radia czasami mi brakuje głównie mojej ukochanej trójeczki:) Jednakowoż brak telewizora polecam WSZYSTKIM!

 4. Kelly Brown Napisał/a,

  Hi, interest post. I’ll write you later about few questions!

 5. Tomek Napisał/a,

  Wyłączenie tv to bardzo ryzykowny zabieg, bo nie będziecie wiedzieli jakie powinniście mieć przekonania, nie będziecie wiedzieli co kupować, jakie wartości są dla was najważniejsze . Chyba nie chcecie decydować o tym sami ?

 6. augvw Napisał/a,

  Do oświecenia ci dużo brakuje ale przynajmniej zaczołeś mysleć co jest niemniej dziwne.A pozatym napisze ciekawostke Najpopularniejszy aktorzy i gwiazdy NIE MAJĄ telewizora.Spędzają czas tak jak wy raz do roku

 7. Gustaw Napisał/a,

  augvw:
  1. Skąd założenie, że wiesz do czego dążę to Twoje błędne przekonanie.
  2. Tak wiem, że niektórzy w tym również gwiazdy i inni ludzie nie mają telewizorów, gdyż nie chcą tracić swojego życia na życie za szkłem.
  3. Nie wiem jak inni spędzają czas, ja spędzam na życiu
  P.S.
  Skoro ja “zaczOłem” myśleć to proszę Cię, abyś zaczął pisać w języku polskim a nie “polskawym”

 8. Outsider Napisał/a,

  “… jak poluje tygrys na antylopę w afryce …”

  Dla ścisłości. W Afryce nie ma tygrysów! Ktoś tu nie odrobił lekcji.

 9. Gustaw Napisał/a,

  Outsider masz rację :-) Jednak nie ja jestem autorem cytowanego artykułu.

Dodaj Komentarz

Theme Distributed by Rock Kitty and Wordpress Themes